Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fatih Sultan da Renk Değiştirdi

Boğaziçi Köprüsü’nün ardından 11 Aralık 2009’da ihaleye çıkan ve test çalışmaları tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de bundan böyle ışıl ışıl görüntüsüyle İstanbulluları selamlamaya hazır. Karayolları 17’nci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce desteklenen köprünün ışıklandırma çalışmaları 2.3 milyon liraya

Hürriyet Gazetesi
Fatih Sultan da Renk Değiştirdi

Boğaziçi Köprüsü’nün ardından 11 Aralık 2009’da ihaleye çıkan ve test çalışmaları tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de bundan böyle ışıl ışıl görüntüsüyle İstanbulluları selamlamaya hazır. Karayolları 17’nci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce desteklenen köprünün ışıklandırma çalışmaları 2.3 milyon liraya mal oldu.

İlk kez önceki akşam Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçen sürücüler ışıklandırmayı görünce bir an Boğaziçi Köprüsü’ne girdiklerini sandılar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, San Francisco’daki Kırmızı Köprü gibi, Boğaz köprülerinin de İstanbul’la özdeşleşen simgesel değerler olduğunu söyledi. Topbaş, “Bugüne kadar İstanbulluların gündüz çok kullandığı ve gece karanlığa gömülüp kendisini hissettiremeyen bir değeri, 24 saat varlığını hissettiren bir değer haline getiriyoruz. Bu hüzünlü köprü, geceleri de ‘Ben de varım” diyecek, İstanbullulara gülümseyecek” dedi.

İki köprüye tek kontrol

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün aydınlatılmasında Boğaziçi Köprüsü’nde olduğu gibi yüzde 60 enerji tasarrufu sağlayan LED teknolojisi kullanıldı. 2 bin 500 armatürle yapılan aydınlatma sistemi, deniz altına döşenen fiber kablolarla Boğaziçi Köprüsü’ne bağlandı. Her iki köprünün aydınlatma sistemi tek merkezden kontrol edilecek. 16 milyon farklı renkte senkronize ışık oyunları aynı anda uygulamaya konulabilecek.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/fatih-sultan-da-renk-degistirdi_85502.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!