Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fatura Boyaya Çıktı

Global krizin günden güne derinleştiği ve Türkiye’nin de etkilendiği bu dönemlerde boya sektörünün diğer tüm sektörlere göre daha derinden sarsıldığı belirtildi. En ufak bir kriz döneminde insanların ilk olarak boya ve badana işlerini ertelediğini belirten Polisan Üst Yöneticisi Erol Mizrahi, 1 milyar dolarlık pazarın yüzde 30 oranında daraldığını

Cumhuriyet Gazetesi
Fatura Boyaya Çıktı

Global krizin günden güne derinleştiği ve Türkiye’nin de etkilendiği bu dönemlerde boya sektörünün diğer tüm sektörlere göre daha derinden sarsıldığı belirtildi. En ufak bir kriz döneminde insanların ilk olarak boya ve badana işlerini ertelediğini belirten Polisan Üst Yöneticisi Erol Mizrahi, 1 milyar dolarlık pazarın yüzde 30 oranında daraldığını söyledi.

Mizrahi, “Piyasada önümüzü göremiyoruz. 2008 kayıptı, ancak belirsizlikler nedeniyle 2009 nasıl bir yıl olur şimdiden kestirmek güç” dedi.

Kayalar Kimya Sanayi Genel Müdürü Ersin Kayalar da Türkiye’de likidite problemleri oluşmaya başladığını kaydederek şöyle konuştu: “Alım gücü zayıfladı. Çekler ötelenmeye başladı. Daralan pazar ve müşteri portföyü ile boya sektöründeki oyuncular mevcut sağlam müşterilere yönelerek daha uzun vadeli ve kârsız ürünler sunmaya başladılar.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/fatura-boyaya-cikti_63847.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!