Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Fethiye'de Liman Yetersiz, Yeni Marina Yapılacak

Deniz turizmi alanında önemli bir konuma sahip olan Muğla'nın Fethiye ilçesinde teknelerin yolcu indirme bindirme işlemlerini yer yokluğundan dolayı birbilerinin üzerine yanaşarak gerçekleştirebildiği bildirildi.

Zaman Gazetesi
Fethiye'de Liman Yetersiz, Yeni Marina Yapılacak

Fethiye Belediyesi tarafından gündeme getirilen Yat Yanaşma Yeri ve Kurvaziyer Liman projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Deniz Ticaret Odası (DTO) Fethiye Şubesi Başkanı Şaban Arıkan, bunun ilçenin öncelikli ihtiyaçları arasında olduğunu belirtti. Arıkan, atılacak adımları yakından takip ettiklerini açıkladı. Şaban Arıkan, özellikle yaz sezonunda ilçedeki tekne trafiğinin artması ve diğer bölgelerden gelen yatların oluşturduğu yoğunluk sebebiyle bazı sıkıntılar yaşandığını açıkladı. DTO Fethiye Başkanı, "Diğer taraftan, sezon dışında da teknelerimiz çekek yerlerinin yetersizliğinden dolayı tersane sırası beklemekte ve kış aylarında dahi iskele ve kordonda yat bağlama yeri sıkıntıları yaşamaktadırlar. Bu sebeple mevcut yatlarımız bile bağlama zorluğu yaşarken, dışarıdan gelecek teknelerin bırakacağı katma değerden de faydalanma imkânı olmamaktadır. Hatta yıllardır Fethiye Limanı'nı kalkış yeri olarak kullanan ve hatta kışlamasını limanında yapan bazı tekneler yer bulma zorluklarından dolayı Göcek veya Marmaris gibi başka limanlara kaymışlardır. Her zaman belirttiğimiz gibi, Fethiye'mizin acilen yeni marinalara, bağlama ve yanaşma yerlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Adeta doğal bir liman konumundaki ilçemizin, denize yapılacak yatırımlarla deniz turizminden hak ettiği payı almaya derhal başlaması gerekmektedir."

"Yat bağlama yeri çevrecileri de memnun edecek"

Şaban Arıkan, Fethiye Belediyesi'nin çalışmalarını başlattığı yat bağlama yeri projesini olumlu bulduklarını vurguladı. Arıkan, proje aşamasındaki yat yanaşma yerinin kesinlikle hiçbir dolgu yapılmadan, tamamen yüzer iskelelerle yapılacağının kendilerini ayrıca sevindirdiğini ifade etti. Arıkan, projedeki planlamanın buraya yanaşan teknelere sadece atık alımı, elektrik ve su gibi hizmetleri verecek şekilde yapılmasının, dolgu ile kazanılacak herhangi alanın veya karasal alanda bir yapılaşmanın söz konusu olmayacak şekilde olmasının ise çevrecileri memnun edeceğini anlattı. Arıkan, Karayolları mevkiine yapılması planlanan kurvaziyer limanını konum itibarı ile uygun buluduklarını açıkladı

http://www.yapi.com.tr/haberler/fethiyede-liman-yetersiz-yeni-marina-yapilacak-_75055.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!