Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Fikrine Güvenen Gelsin”

Mir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, 'Beyin Göçüne Karşı Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz' projesi ile 28 özgün fikri hayata geçirdiklerini, yalnızca Ar-Ge’ye 28 milyon lira yatırım yaptıklarını belirtti.

yapi.com.tr
“Fikrine Güvenen Gelsin”

Dizayn Grup, 1996 yılından bu yana süregelen ve beyin göçüne “dur” demeyi hedefleyen sosyal sorumluluk projesi için bir basın toplantısı düzenledi. “İnsanlığın çare bulamadığı sorunlara çözüm geliştirmek” misyonu ile başlayan projenin bu yıl 8. kampanyası düzenleniyor.

Gerçekleştirilen basın toplantısında, aynı zamanda projenin de mimarı olan Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları detaylı bir sunumla projeye ilişkin bugüne kadar yapılanları ve hedeflerini anlattı.

2 bin 500 başvuru oldu, 28 proje hayata geçti!

Konuşmasına, “Sadece teknolojisini kendisi üreten ülkeler bağımsızdır” diyerek başlayan Mirmahmutoğulları, kampanyaya bugüne kadar 2 bin 500 başvuru olduğunu, bunlar arasından 28 projenin hayata geçirildiğini belirterek devam etti.

Özgün, sıra dışı ve endüstriye dönüştürülebilecek olması koşuluyla, fikir aşamasında olsa bile her projeye destek verdiklerini açıklayan Mirmahmutoğulları,  proje sahibinin de mutlaka bu süreçte yer alması gerektiğini vurgulayarak, kendi bünyelerinde olmasa bile projeye ön desteği vererek ilgili sektörlere yönlendirdiklerini ve Dizayn Grup’a ait www.projepazari.com adresinden desteklenemeyen ve diğer sektörlere uygun olan projeleri duyurduklarını dile getirdi.

28 projeye yalnızca Ar-Ge için 28 milyon lira yatırım yapıldı!

Dizayn Grup olarak, hayata geçen 28 projeye, yalnızca Ar-GEeiçin 28 milyon lira yatırım yaptıklarını açıklayan Mirmahmutoğulları, “Bununla da kalmayıp, projenin tüm evrelerinde ciddi zaman ve para harcıyoruz. Amacımız, bu gerçeğe dikkat çekmek, ekonomiye kazandırılacak projeleri hayata geçirmek ve kamuoyunda farkındalık yaratarak,  diğer firmaların, hatta ülkelerin de da konuya ilgisini sağlamak” diyerek, beyin göçünün gelişmekte olan ülkelerin kaderi olduğuna işaret etti.

“Dizayn Grup olarak melek yatırımcıların en meleğiyiz”

Mirmahmutoğulları, toplantıda bir gazetecinin devlet Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın bugün açıkladığı, Bireysel Katılım Sermayesi (Melek Yatırımcılar) konusuyla ilgili sorusuna, “Çok olumlu. Biz de böylece devletin katkısı ile daha çok projeyi destekleyebiliriz. Bu fikir çok yeni ama biz 1996’dan beri sürdürdüğümüz için, ‘melek yatırımcıların en meleği’ unvanını hak ediyoruz” diyerek esprili bir dille cevap verdi.

Mirmahmutoğulları, kurulmuş ve belli bir aşamaya gelmiş, iyi ürünlere sahip ancak maddi sıkıntı yaşayan şirketler için de yakında başlatacakları “Dost Eli” projesinin müjdesini verdi.

Kampanyaya son başvuru tarihi ise 30 Haziran 2012 olarak açıklandı.

Dizayn Grup, “Beyin Göçüne Karşı Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz “ kampanyası ile Türkiye’nin bölgesel olarak hem eğitim hem de bilimsel üretim değerlerini arttırmayı hedefliyor. Katılan projeler, konularında uzman seçkin üniversite öğretim üyeleri ve grubun uzman teknik kadrosu tarafından değerlendirilerek, proje, buluş ve yeni fikirlere destek veriliyor, endüstriyel ürün haline dönüştürülmesi sağlanıyor.

Kampanyaya özellikle plastik işleme teknolojileri, yenilenebilir enerji, ileri tarım teknolojileri ve tıbbi tanı teknolojileri gibi konulara ilişkin proje, buluş ve yeni fikirlerle başvuruda bulunabilecek. Üniversite öğrencileri, teknisyenler, mühendisler, akademisyenler, özel sektör ve kamu kuruluşu çalışanlarının katılabileceği kampanyanın son başvuru tarihi 30 Haziran 2012 olacak.

Başvuru için tıklayınız.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/fikrine-guvenen-gelsin_91783.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!