Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Finans Merkezi Başkanı, Limanları da Radara Aldı!

Ataşehir’de inşaatı devam eden İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesindeki işbirliklerini görüşmek üzere İstan

yapi.com.tr
Finans Merkezi Başkanı, Limanları da Radara Aldı!

İstanbul’un limanları açısından da çok etkileyici bir şehir olduğunu söyleyen Lord Mayor Gifford, limanlar konusunda “Biz de uzmanlığımız çerçevesinde size yardımcı olmak istiyoruz” dedi. İngiltere’de yıllardır ticaretin denizcilik üzerinden yapıldığını ifade eden Lord Mayor Gifford, şunları söyledi:

70 Milyar Sterlin

“Türkiye’de limanlar üzerinden ticaretin sadece yüzde 18’i gerçekleşiyor. Biz gerçekten çok vakit ve para harcadık limanlarımızı uzman hale getirmek için. 1980’li yıllardan bu yana limanların yenilenmesi için 15 milyar sterlin harcandı. Gelecekte limanların geliştirilmesi için 60- 70 milyar sterlin daha harcamayı planlıyoruz. Sizin de bu konuda son derece iddialı hedefleriniz var. Biz de uzmanlığımız çerçevesinde size yardımcı olmak istiyoruz.”

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Lord Mayor Gifford ve beraberindeki heyet, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ile şirket merkezinde bir araya geldi. Londra Finans Merkezi olarak İstanbul Finans Merkezi konseptiyle yakından ilgilendiklerini belirten Gifford, bu projede Türkiye’yi desteklemek için ziyarette bulunduklarını söyledi. Gifford, şöyle konuştu: “Hukukun üstünlüğü nasıl sağlanır, işlemlerde şeffaflık gibi konularda ciddi bir bilgi birikimi edindik ve bu birikimi paylaşmak arzusundayız.”

İşbirliklerine önem veriyoruz

Londra Finans Merkezi The City of London’ın Belediye Başkanı Lord Mayor Alderman Roger Gifford, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ile görüştü. Aynı zamanda DEİK/Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanı olan Suzan Sabancı Dinçer ile yapılan görüşmede İstanbul Finans Merkezi’nde özel sektörün rolü üzerine duruldu .Suzan Sabancı Dinçer, “Bu konuda uluslararası işbirliklerine büyük önem veriyoruz. Bizim için özellikle dünyanın en büyük finans merkezi olan Londra ile oluşturulacak işbirliklerinin daha da geliştirilmesinin büyük önemi vardır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/finans-merkezi-baskani-limanlari-da-radara-aldi_106130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!