Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Finansbank'ta Hedef, Konut Kredisi Pazarından Yüzde 15 Pay Almak

Finansbank perakende pazarlama grup yöneticisi Erkin Aydın, 2010 yılında hedeflerinin konut kredisi pazarından yüzde 15 civarında pay almak olduğunu bildirdi. Finansbank'tan yapılan açıklamada, Türkiye Bankalar Birliği'nin 3. çeyrek verilerine göre konut kredisi hacminde Finansbank'ın özel bankalar arasında 3. sıradan 2. sıraya, genel sıralamada

Dünya Gazetesi
Finansbank'ta Hedef, Konut Kredisi Pazarından Yüzde 15 Pay Almak

Finansbank perakende pazarlama grup yöneticisi Erkin Aydın, 2010 yılında hedeflerinin konut kredisi pazarından yüzde 15 civarında pay almak olduğunu bildirdi. Finansbank'tan yapılan açıklamada, Türkiye Bankalar Birliği'nin 3. çeyrek verilerine göre konut kredisi hacminde Finansbank'ın özel bankalar arasında 3. sıradan 2. sıraya, genel sıralamada 4. sıradan 3. sıraya yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, Finansbank'ın aktif büyüklüğü en yüksek ilk 10 banka arasında ise şube başına en çok konut kredisi kullandıran banka olduğu kaydedildi.

Finansbank Perakende Pazarlama Grup Yöneticisi Erkin Aydın, konuya ilişkin değerlendirmesinde, krizin etkilerinin en derin şekilde yaşandığı günlerde dahi konut kredisi vermeyi sürdürdüklerini ifade ederek, 2009 yılının 9 aylık döneminde sektörde 12,4 milyar liralık konut kredisi kullandırıldığını, 2010 yılında hedeflerinin bu pazardan yüzde 15 civarında pay almak olduğunu belirtti.

Aydın, şunları kaydetti:

"Finansbank olarak sektörümüzde çok önemli bir yer taşıyan konut kredisi konusunda farklı bakış açımızla, tüketicinin hayal ettiği çok yönlü hizmeti sunmayı ve kredi sürecinin her adımında, şeffaf olmayı kendimize hedef koyduk. Konut kredilerindeki bu yüksek başarı bir yandan tüketicilerin konut sahibi olmasını sağlarken diğer yandan konut talebinin artmasını sağladı ve reel sektöre de önemli katkıda bulundu. Gelecek dönemde hedefimiz bu başarımızı koruyarak konut kredileri pazarında kendimizi daha da geliştirmek ve nice başarılara imza atmak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/finansbankta-hedef-konut-kredisi-pazarindan-yuzde-15-pay-almak_75339.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!