Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Finansbank’tan İnşaat Sektörüne Özel Ürün: YAP/SAT Kredisi

Finansbank KOBİ Bankacılığı, inşaat sektörünün yeniden hareketlenmesine destek olmak amacı ile geliştirdiği yeni ürünü YAP/SAT Kredisi’ni, İstanbul İnşaatçılar Derneği işbirliği ile gerçekleştirdiği toplantıyla tanıttı.

yapi.com.tr
Finansbank’tan İnşaat Sektörüne Özel Ürün: YAP/SAT Kredisi

Finansbank KOBİ Bankacılığı ve İstanbul İnşaatçılar Derneği, konut sektörünün yapısal değişimi ve gelecek vizyonunun ele alındığı bir toplantı düzenledi.  Toplantı, sektör temsilcilerinin katılımıyla İstanbul Dedeman Oteli’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, inşaat sektörü için yeni finansman dinamikleri ve Finansbank’ın yeni ürünü ile ilgili bilgi veren Finansbank Kobi Segment Yönetimi Grup Yöneticisi Özhan Örge, “İnşaat sektörü krizle birlikte yara almış olsa da gayrimenkul yatırımının önemi kriz ortamı ile birlikte daha da arttı.  Finansbank olarak sektöre özel geliştirdiğimiz yeni ürünümüz YAP/SAT Kredisi ile konut piyasasında yaşanan durgunluğu bozup, piyasanın yeniden hareketlenmesine destek olmayı hedefliyoruz” dedi.

YAP/SAT modelinde inşaat yatırımının proje tamamlanmışlık düzeyine göre aşamalı olarak kredilendirildiğini belirten Örge sözlerine şöyle devam etti:

“Projenin bitişini takiben gerçekleşen konut satışları ile kredi kendiliğinden kapanıyor. Bu model, projedeki nakit akışını dikkate alarak müteahhit firmayı doğru zamanda, doğru oranda borçlanmaya yönlendirirken, geri ödemelerini de yine nakit döngüsüne uygun bir şekilde, kolaylıkla yapabileceği bir çözüm sunuyor.”

YAP/SAT Kredisi kapsamında müteahhit firmaya 3 milyon TL’ye kadar kredi tahsis edilebiliyor. Bir konut projesinin YAP/SAT kapsamında kredilendirilebilmesi için proje kapsamındaki konut alanının minimum bin 500 m² - maximum 10 bin m² kapalı alan ile sınırlı olması, konut adedinin ise 10 konuttan az ve 50 konuttan fazla olmaması gerekiyor.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/finansbanktan-insaat-sektorune-ozel-urun-yap-sat-kredisi_84389.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!