Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘Fıskıye’nin Faturasını Ödemek İstemiyoruz’

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Gençlik Parkı’na “Dans Eden Fıskıye” projesinin Ankaralının cebine zam olarak yansıyacağını dile getirdi. Erçelebi, “Melih Gökçek’i dans etmeyen fıskıye ile yetinmeye, bu parayı temel belediyecilik hizmetlerinde kullanmaya ve şehrin merkezindeki metro enkazlarını kaldırmaya davet ediyoruz” dedi. Görüşlerini

Cumhuriyet Ankara
‘Fıskıye’nin Faturasını Ödemek İstemiyoruz’

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Gençlik Parkı’na “Dans Eden Fıskıye” projesinin Ankaralının cebine zam olarak yansıyacağını dile getirdi. Erçelebi, “Melih Gökçek’i dans etmeyen fıskıye ile yetinmeye, bu parayı temel belediyecilik hizmetlerinde kullanmaya ve şehrin merkezindeki metro enkazlarını kaldırmaya davet ediyoruz” dedi. Görüşlerini aldığımız Ankaralı yurttaşlar ise “Ulaşıma zam da yapılmasın, dans eden fıskıye de. 6 trilyon yapılacak zam için kullanılsın” değerlendirmesini yapıyor.

Anakent Belediyesi’nin Gençlik Parkı’na yapmayı planladığı dans eden fıskıye projesine tepki gösteren Erçelebi, “Gökçek, Ankaralıların yol, kaldırım ve otopark ihtiyaçlarını yok sayıyor. 6 trilyonluk fıskıye bedeli 2011’de Ankara halkının cebinden çeşitli belediyecilik hizmetlerine yapılacak zamlarla çıkacaktır. Nitekim Gökçek, şimdiden ulaşıma yapacağı zamları açıklamıştır. Bu Ankaralı binlerce öğrencinin, emeklinin, kamu görevlisinin, küçük esnafın cebinden paraları çekmenin bir yoludur” değelendirmesinde bulundu.

Fıskıye için yapılan oylamanın ciddiye alınamayacağını vurgulayan Erçelebi, “Gökçek’i dans etmeyen fıskıyelerle yetinmeye 6 trilyonu temel ve altyapı ihtiyaçlarına kullanmaya davet ediyoruz” dedi. Yıllardır bekleyen “metro enkazlarını” görmezden gelen Anakent Belediyesi Meclisi’ni “Daha sağlıklı ve mantıklı yatırım yapmaları için düşünmeye çağıran” Erçelebi, “Ankaralının dans eden fıskıyeden çok şehrin göbeğinde utanç abidesi gibi duran metro enkazlarının kaldırılmasına, başkente yakışır bir ulaşım ağına ihtiyacı vardır” görüşünü dile getirdi.

Yurttaş karşı çıktı

Anakent Belediyesi’nin bir yandan Gençlik Parkı’na fıskıye, diğer yandan yeni yılla birlikte kent içi ulaşıma zam yapacağını anımsatıp görüşlerini aldığımız yurttaşlar ise şu görüşleri dile getirdiler:

Mahmut Aslan (işsiz)

Fıskıye göz boyama işi. Otobüse de zam yapacakmış, bir de fıskıye eksikti işte. Yağmur yağıyor, ortalığı su götürüyor. Sağ olsunlar Ankara’ya denizi de getiriyorlar. Ben işsizim 6 trilyona fıskıye yapacaklarmış, Allah aşkına ne gerek var buna. Gerçekten ben bu işin içinden çıkamıyorum. Halkımız ondan fıskıye istemiyor, ucuz ulaşım istiyor. Ulaşıma zam yapmasın ben ondan fıskıye falan istemiyorum. Bunlar boş işler, Sayın Gökçek çıksın halkın içinde biraz dolaşsın.

Rıza Ayyıldız (emekli işçi)

Böyle göstermelik boş işlere para harcanacağına şehrin altyapısı için çalışsın. 6 trilyona fıskıye mi olur? Birçok sorun varken 6 trilyon gibi büyük bir parayı fıskıye için harcayanları kınıyorum. Bir emekli olarak hakkımı helal etmiyorum, haram olsun.

Hasan Uğurtür (esnaf)

Bir zamanlar “Ben böyle sanatın içine tükürürüm” derken halka danışmaya gerek görmüyordu. Gökçek’in Gençlik Parkı’na yapmayı düşündüğü “Işıklı Dans Eden Fıskıye Şov” yaptırdım demesini halkın parasıyla şov yapmak olarak görüyorum.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/fiskiyenin-faturasini-odemek-istemiyoruz_84637.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!