Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

FOLKART’tan Yatırım Atağı

Sancak Ailesi’ne ait Saya Grup bünyesinde faaliyet gösteren Folkart Yapı’nın yönetim kurulu başkanı Mesut Sancak, yeni hedeflerini anlattı. Sancak, Narlıdere’de ve Mavişehir’de üst gelir grubuna yönelik projeleriyle kısa sürede yakaladıkları başarıyı Bayraklı’ya yapacakları ve İzmir’in en yüksek yapıları olacak İkiz Kuleler’le perçinleyeceklerine

Milliyet Ege
FOLKART’tan Yatırım Atağı

Sancak Ailesi’ne ait Saya Grup bünyesinde faaliyet gösteren Folkart Yapı’nın yönetim kurulu başkanı Mesut Sancak, yeni hedeflerini anlattı. Sancak, Narlıdere’de ve Mavişehir’de üst gelir grubuna yönelik projeleriyle kısa sürede yakaladıkları başarıyı Bayraklı’ya yapacakları ve İzmir’in en yüksek yapıları olacak İkiz Kuleler’le perçinleyeceklerine inandıklarını söyledi. Şu ana kadar gerçekleştirdikleri projelerle İzmir’e 285 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirten Mesut Sancak, “Yaklaşık 200 milyon dolara mal olacak İkiz Kuleler’in tamamlanmasından sonra da İzmir’le ilgili planlarımız bitmeyecek. Böylece belirlediğimiz süre içinde (beş yıl) yatırım tutarımız 500 milyon doların da üstüne çıkacak” dedi.

165 metre yükseklikte olacak

Sancak, Bayraklı’da bulunan ve özelleştirilen Tekel Tütün Depoları’nın yerinde kurulacak 40’ar katlı gökdelenlerin 165 metre yükseklikte olacağını kaydetti, şöyle konuştu:

“İzmir’deki en yüksek binalar olacak. İnşaata dört ay sonra başlayacağız. Sonrasında İzmir’e mutlaka bir alışveriş merkezi (AVM) kazandırmak istiyoruz. İzmir’in özellikle Alsancak’ta ve Buca’da daha kapsamlı AVM’-lere ihtiyacı var. İzmir’deki kapalı AVM miktarı İstanbul, Ankara, Eskişehir, Antalya ve Bursa’dan çok daha geride. Özellikle Buca, Alsancak ve Konak’taki nüfusa oranla AVM yetersizliği söz konusu. Buca’da ve Alsancak’ta uygun bir yer bulabilirsek buralarda da AVM projelerini hayata geçirmek istiyoruz. İzmir inşaat sektöründe Türkiye’nin en çok potansiyel barındıran kenti. Yatırım konusunda korkulacak bir şehir değil. Biz, yaptığımız yatırımların getirisinden memnunuz.”

İzmir’i yenilemeye talibiz

Mesut Sancak, İzmir’in birinci sorununun gecekondular olduğunu söyledi. Bu konuda inşaat firmalarına düşen çok görev olduğunu belirten Sancak, “Gecekondu sorununun kent yenileme projeleriyle çözülmesi gerekiyor. Bu işten belediye de, halk da, yatırımcı da memnun olacaktır. Biz bu sorunu çözecek firmalardan biri olmaya adayız” dedi. İzmir’de en üst segmentte projelerde kendilerini kanıtladıklarını kaydeden Mesut Sancak, “Her kesime hitap etmek istiyoruz. İlla üst segment saplantımız yok. Kent yenileme projelerinde her zaman talip olacağız. Gecekonduların modern binalara dönüşmesini sağlayacağız” diye konuştu.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/folkarttan-yatirim-atagi_79692.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!