Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Foster + Partners Çalışanlarına Ücret Kesintisi

Dünyanın en büyük mimarlık ofislerinden biri olan Foster + Partners, salgının olumsuz finansal etkileri nedeniyle çalışanlarından bir kısmını ücretsiz izine çıkardı ve kalan çalışanlarından yüzde 20'lik bir ücret kesintisi yapmayı planlıyor.

Architects Journal
Foster + Partners Çalışanlarına Ücret Kesintisi

Foster + Partners salgının finansal etkileri sebebiyle çalışanları ile ilgili bazı kararlar aldı. Architects Journal’da yer alan habere göre; koşulları evde çalışmaya uygun olmayan ve ücretsiz izne çıkarılan çalışanların tümü Birleşik Krallık hükümetinin sağladığı ekonomik desteklerden faydalanarak 30.000£’a kadar olan maaşlarının %80’ini alabilecekler. Denizaşırı ofislerde çalışanlar da dahil olmak üzere diğer Fosters personelinden ise üç ay boyunca yüzde 20'lik bir ücret kesintisi yapmayı planlıyor.

Maaşı belirli bir limitin altında olan çalışanların tam ödeme alacağını belirten Genel Müdür Matthew Streets, “salgının neden olduğu zorlu ve belirsiz zamanlarda önlemlerin uygulamayı korumanın en iyi yolu” olduğunu söylüyor.

AJ’nin en son koronavirüs araştırmasından elde edilen bulgulara göre ise araştırmaya katılan 400 mimarın yüzde 29'u ücretlerinin azaldığını ortaya koyuyor.

Covid-19 salgınının Türk yapı sektörü üzerine etkilerini araştırmak üzere hazırlanan anonim anketimize bu linkten katılabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/foster-partners-calisanlarina-ucret-kesintisi_179456.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!