Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Foster+ Partners’dan İstanbul’a İlk Dokunuş

EriaPartners, Norman Foster’ın mimarlık ofisi Foster+Partners ile birlikte İstanbul’a değer katacak önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yeni projesinin inşasına yıl içinde başlanacak. İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Büyükdere üzerinde A+ yaşam tarzına uygun residans ve ofis karması olarak tasarlanan yeni ikon yapı,

yapi.com.tr
Foster+ Partners’dan İstanbul’a İlk Dokunuş

STRONG>EriaPartners, Norman Foster’ın mimarlık ofisi Foster+Partners ile birlikte İstanbul’a değer katacak önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Projenin inşasına 2010 yılında başlanacak. İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Büyükdere üzerinde A+ yaşam tarzına uygun residans ve ofis karması olarak tasarlanan yeni ikon yapı, inovatif mimari yaklaşımı ile de şehre değer katma iddiasında. Levent Projesi, İstanbul’un sadece kültürel mirasını zenginleştirmekle kalmayacak aynı zamanda modern ve zamanı unutturan tasarımı ile kentin görünümünde yepyeni bir simge olacak.

Lord Foster, insanın etrafını saran ortamın, yaşam kalitesini artırdığına inanıyor ve bu tasarım yaklaşımıyla 73 ülkede gerçekleştirdiği projelerle 500’den fazla ödül ve takdirname ile 100’den fazla ulusal ve uluslararası yarışmayı kazanmış bir sanatçı. Dünyanın bu güne kadar inşa edilmiş en büyük kapalı alanı olan Pekin terminalinin de mimarı olan Lord Norman Foster’ın diğer önde gelen eserleri arasında, New York’taki Hearst Genel Merkezi, Swiss Re’s Londra Genel Merkezi, Fransa’da Millau Viaduct, Berlin’de inşa edilen yeni Alman Parlamento binası  Reichstag, British Meseum Büyük Salonu, HSBC’nin Hong Kong ve Londra’daki Genel Müdürlük binaları, Frankfurt’taki Commerzbank Merkezi, Fransa’da Carré d’Art, (Nimes Sanat Müzesi), Kaliforniya’daki Standford Üniversitesi araştırma merkezi sayılabilir.

Foster + Partners firması şimdiye kadar 9 şehir akademisi projesi gerçekleştirdi ve İngiltere’de eğitim standartlarının yükselmesini hedefleyen inovatif ve ilham verici öğrenim ortamını hedefleyen yeni bir okul mimarisi geliştirdi. Firma ayrıca, şehir planlama ve iletişim altyapısı konularına da yoğun ilgi duyuyor. Teknoloji ve mühendislik bilimi ile kültürel mirası harmanlayan bir mimari yaklaşıma sahip olan Foster, projelerinde yerel mimari kültürü, tarihi, mekanın özelliklerini ve dokusunu bir arada kullanmasıyla tanınıyor. Bu nedenle de eserleri, tıpkı otomobil üreticisi McLaren’in Surrey’deki genel merkez binasında olduğu gibi mühendislik mantığı ile titiz bir tasarımın mükemmel  bir bileşeni olarak ortaya çıkıyor. Foster + Partners firmasının dünyaca bilinen bir başka özelliği ise”sürdürülebilirlik” kavramına ve çevresel konulara gösterilen hassasiyet ve öncelik.

EriaPartners

EriaPartners, Aytek Şavkan ve Dr. Fritjof Fuchs tarafından kurulmuş bir gayrimenkul geliştirme ve yönetim firması. Şirket, çalışma ve yaşam alanlarını harmanlayarak yüksek kalite standartlarında estetik, fonksiyonel, 'kent simgesi' niteliğinde gayrimenkul projeleri geliştirme misyonuyla kuruldu. EriaPartners, gerçekleştireceği gayrimenkul projelerinin arsasının satın alınmasından mimari ve mühendislik tasarım ve planlamalarına, inşaatın yönetiminden projenin pazarlanması ve satışına kadar uzanan tüm süreçlerini geliştiriyor ve belirlenen hedefler doğrultusunda projeyi izleyerek denetliyor. Firmanın devam eden projelerinin toplam yatırım değeri 700 milyon dolar. 2010 yılında başlayacak yeni projelerle toplam yatırım miktarının yıl sonunda 1 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor.

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/foster-partnersdan-istanbula-ilk-dokunus_82434.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!