Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Fotoselli Bataryalarla Yılda 384 Ton Su Tasarrufu

Yaşamın sürdürülebilirliğinin doğal kaynakların sürdürülebilirliğine bağlı olduğunun bilinciyle, yenilenemeyen doğal kaynak tüketimini en aza indirerek enerji ve hammadde tasarrufunu teşvik eden ürünler tasarlayan E.C.A. SEREL, E.C.A. fotoselli bataryalarla su tasarrufu sağlayarak dünyamızı koruma altına almaya destek oluyor.

yapi.com.tr
Fotoselli Bataryalarla Yılda 384 Ton Su Tasarrufu

Birleşmiş Milletler’in doğal kaynakları korumak, bu yöndeki farkındalığı artırmak ve teşvik etmek amacıyla 5 Haziran 1972 yılında organize ettiği, ülkemizde de her yıl 5-11 Haziran’da kutlanan Çevre Haftası, dünyanın geleceğine yönelik sorumluluklarımızı her birimize yeniden hatırlattı. Pandemi nedeniyle oluşan hijyen esası son aylarda su tüketiminin de hızlı bir şekilde artışına neden olurken hijyenin yanı sıra suyun akışını kontrol eden fotoselli bataryalara yönelik ilgi de canlılık kazandı. ‘Doğaya ve insana saygılı’ ürünleriyle çevre dostu teknolojileri tüketicilerle buluşturan E.C.A. hijyen ve su kaynaklarını koruma altına alma esasıyla ürettiği fotoselli bataryalarla eko sistemi dengeleme bilincini bu süreçte bir kez daha kanıtladı. İşlevselliği sayesinde klasik armatür çözümlerinden daha fazla hijyen ve tasarruf sağlayan fotoselli batarya sistemleri, kullanıcının elini tanıyor, dokunmadan önce açılıyor, el uzaklaştırıldığında otomatik olarak kapanan su sistemi sayesinde tonlarca su tasarrufu yaratarak hem faturaları azaltıyor hem de ekolojik döngü için sağlıklı çözümler üretiyor.  

 

 

Kovid-19 ile mücadele ettiğimiz bu günlerde hijyen esaslı ürünlerini geliştirmeye yönelik çalışmalarına hızla devam ettiklerini ve kurumun temel misyonlarından olan çevreye duyarlı ürünleri geliştirmek için de yine aynı özeni gösterdiklerini dile getiren Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz, ”Yüzey temasını sıfırlayan fotoselli bataryalar içinde bulunduğumuz dönemde çok daha önemli bir hale geldi. Zira su tüketiminde büyük bir artış söz konusu. Tedbirlerin kişisel çemberi aşarak üretim süreçlerine ve genel tüketici tercihlerine bu duyarlılıkla yansıması gerekiyor. Örneğin bir alışveriş merkezini hafta sonları ortalama 20 bin kişi ziyaret ettiği varsayıldığında ve söz konusu AVM’deki musluklar fotoselli batarya ile değiştirildiğinde yılda 384 ton su tasarrufu sağlanabiliyor.

Öte yandan su tasarruflu bataryaların debisi 7,5 lt./dak. iken, fotoselli bataryalardaki 5 lt./dak., 3 lt./dak. ya da 2 lt./dak. akış değeri seçenekleri ile daha fazla su tasarrufu olanaklı hale geliyor. Bunlar çok önemli rakamlar. Elmor olarak tüm üretim süreçlerimizi, tüm ürün gamımızı, sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamak üzere şekillendiriyoruz. Tüketicilerimiz bize bu noktada sonuna kadar güvenebilirler. Ürünlerimiz LEEDv4, BREEAM, DGNB gibi uluslararası yeşil bina sertifikasyon sistemlerinde ve yönetmeliklerde belirlenen tüm emisyon kriterlerini sağlıyor. Tüm E.C.A. ürünlerimiz EPDs gerekliliklerine uygunken E.C.A. markalı bataryalarımız Water Label belgeleriyle doğa dostu yapıyı tamamlıyor ve söz konusu sertifikasyonların tümü dünyaca kabul görmüş standartları içeriyor” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fotoselli-bataryalarla-yilda-384-ton-su-tasarrufu_180268.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!