Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

FSM'deki Çalışma 10 Gün Erken Tamamlanacak

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde hızlandırılacak çalışmalar, 31 Temmuz yerine 20 Temmuz 2009'da tamamlanacak. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 21 Haziranda başlayan "genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışmalarının" hızlandırılması ve ekiplerin artırılması yönünde talimat

CNN Türk
FSM'deki Çalışma 10 Gün Erken Tamamlanacak

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde hızlandırılacak çalışmalar, 31 Temmuz yerine 20 Temmuz 2009'da tamamlanacak. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 21 Haziranda başlayan "genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışmalarının" hızlandırılması ve ekiplerin artırılması yönünde talimat verdiğini, böylece çalışmanın 40 gün yerine 30 günde tamamlanmasının planlandığını kaydetti.

Çalışmaların 20 Temmuz'da bitirileceğini belirten Yıldırım, "Köprü yapıldığından beri ilk defa sismik güçlendirme bağlamında köprünün genleşme derzlerini değiştiriyoruz. Buna ihtiyaç vardı. Hem köprünün yapısal güvenliği hem de insanlarımızın emniyetli seyri açısından çalışmayı yapmak zorundayız" dedi. Bakan Yıldırım, "24 saat süresince, 3 vardiya olarak aralıksız çalışma yürütüyoruz. Çalışma, dönüşümlü olarak ikişer şeritte devam edecek. İstanbul trafiğini aksatmamak için azami itinayı gösteriyoruz" diye konuştu.

4. günde trafik biraz daha rahattı

Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsündeki yenileme çalışması İstanbul trafiğini etkilemeyi sürdürüyor. Bugün de gün boyu şehir içinde köprüden kaynaklanan sıkışıklıklar yaşandı. Ancak rakamlar İstanbulluların alternatif ulaşım araçlarını kullandığını gösteriyor. Köprüden geçen araç sayısı yaklaşık 40 bin düşerken şehir hatları vapurlarında doluluk yüzde 100'e çıktı.

Kozyatağı Levent arasında 19 km'lik yol pazartesi 3.5 saatte alınırken bugün sürücüler aynı yolu 1 saatte katetti. Ancak bu iyileşmede, alınan önlemlerden çok İstanbulluların ilk gün yaşadıkları trafik çilesine karşı geliştirdikleri çareler etkili oldu. Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçen araç sayısı cumadan bu yana 40 bin düştü. FSM köprüsünden geçtiğimiz cuma günü tek yönde 129 bin 100 araç geçerken dün bu rakam 89 bin 600'a düştü..YAklaşık 40 bin araç trafikten çekildi.. Boğaziçi köpürüsünde de geçen haftaya göre 5 bin daha az araç geçti..

Buna karşılık şehir hatları vapurları yaz sezonunda yüzde 70 doluluk oranıyla yaptıkları seferlerini artık 100'de 100 dolu olarak gerçekleştiriyor. Sirkeci-Harem arabalı vapur hattında günde 10 bin araç taşınırken pazartesi 15 salı da 14 bin araç taşındı. Yani İstanbullular çözümü deniz yolunda buldu. Üsküdar-Kadıköy-Bostancı gibi iskelelerin bulunduğu merkezlerde de otoparklar tamamen doldu. Binlerce kişi araçlarını bu merkezlere bırakıp deniz yoluyla Avrupa yakasına geçti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fsmdeki-calisma-10-gun-erken-tamamlanacak_70141.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!