Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Fuar Desteklerine İlişkin Yeni Düzenleme

Fuarların destek kapsamına alınma şartları yeniden belirlendi.

yapi.com.tr
Fuar Desteklerine İlişkin Yeni Düzenleme

Dünya Gazetesi haberine göre; Para Kredi ve Koordinasyon Kurulu, sektörel nitelikli uluslararası yurtiçi fuarların desteklenmesine ilişkin esaslarda değişiklikler yaptı. Fuarların tanıtımı için yurtdışında ve yurtiçinde verilen destekler dolardan, TL’ye dönüştürüldü. Dönüşümle birlikte verilen destek miktarı da azalmış oldu.

Resmi Gazete’de yayınlanan kararla, yurtiçi fuarın destek kapsamına alınması için TOBB internet sitesinde ve Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanan yıllık yurtiçi fuar takviminde yer alması şartı korundu. Kararda, son düzenlenen üç fuardan en az ikisinde yabancı ziyaretçi sayısının en az 1.500 olması, yabancı ziyaretçilerin toplam ziyaretçi sayısının en az yüzde 5’i kadar olması, en az yüzde 5’i yabancı olmak üzere toplam katılımcı sayısının en az 300 olması hükme bağlandı. Kararın eski halinde bu şartların son fuarda karşılanması gerektiği öngörülüyordu.


Fuarın yurtdışında tanıtımı için yüzde 75’ini karşılamak üzere 150 bin dolara kadar verilen destek TL’ye çevrilirken, miktarı da 525 bin lira olarak belirlendi. 525 bin liranın 12 Ocak tarihli kurlara göre değeri 110 bin dolar civarında. Fuarın yurtiçinde tanıtımı için daha önce 50 bin dolar olarak verilen destek miktarı 175 bin lira olarak tespit edildi. Bunun döviz cinsinden karşılığı ise 36 bin dolar.

Kararla birlikte fuar desteklerinin üst limitin artışları da otomatiğe bağlandı. Buna göre üst limit her takvim yılında (TÜFE+YİÜFE )/2 oranında güncellenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fuar-desteklerine-iliskin-yeni-duzenleme_162602.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!