Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Fuar İşini Beceremedik'

Aziz Kocaoğlu, fuar projesinde istediklerinin gerçekleşmediğini belirterek, "Fuar için Gaziemir'de 330 bin metrekare yerin kamulaştırmasını 2.5 yıllık uğraş sonunda bitirdik. 'Kamu ve özel sektör ortaklığında yapalım' dedik ama beceremedik. En sonunda havlu attık, yine kendi başımıza yapmaya karar verdik. Proje ihalesine çıktık. Havaalanının

Yeni Asır Gazetesi
'Fuar İşini Beceremedik'

Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nce düzenlenen 2. Uluslararası Mermer ve Doğal Taşlar Kongresi'nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuar projesinde istediklerinin gerçekleşmediğini belirterek, "Fuar için Gaziemir'de 330 bin metrekare yerin kamulaştırmasını 2.5 yıllık uğraş sonunda bitirdik. 'Kamu ve özel sektör ortaklığında yapalım' dedik ama beceremedik. En sonunda havlu attık, yine kendi başımıza yapmaya karar verdik. Proje ihalesine çıktık. Havaalanının oradaki fuar alanının yanı sıra Kültürpark'taki Fuar Alanı'nı da Türkiye'nin en büyük kongre merkezine dönüştüreceğiz" dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri (İZFAŞ) tarafından desteklenen 2. Uluslararası Mermer ve Doğal Taşlar Kongresi, İzmir'de gerçekleşti. Kongrede sektördeki kurum ve kuruluşların temsilcileri bir araya geldi.

Kocaoğlu, mermer sektörünün gelişiminde ve Türk mermerinin dünyaya tanıtılmasında İZFAŞ tarafından düzenlenen mermer fuarının da payı olduğuna dikkat çekerek, "15 yıl önce mermer fuarı başlatıldığında 27 milyon dolar olan ihracat bugün 1 milyar doları çoktan aştı" dedi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün de, dünyada söz sahibi olabilmek için bilgi üretip bu bilgiyi satmak gerektiğini söyledi. İzmir Vali Vekili Mustafa Aydın da, sektörün son 10 yılda yüzde 20'ye yakın büyüme gösterdiğini söyledi.

Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Başkanı Selahattin Onur da yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünya mermer üretiminde ilk 5'te yer aldığını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fuar-isini-beceremedik_76284.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!