Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fuarcılar, Erem'i İTO'ya Şikâyet Etti

Fuar organizasyonu yapan yaklaşık 20 şirketin temsilcisi, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin (İDTM), fuarcılık alanında yer ihtiyacını karşılaması yönünde İstanbul Ticaret Odası'ndan (İTO) destek talebinde bulundu.

Milliyet Gazetesiuar organizasyonu yapan yaklaşık 20 şirketin temsilcisi, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin (İDTM), fuarcılık alanında yer ihtiyacını karşılaması yönünde İstanbul Ticaret Odası'ndan (İTO) destek talebinde bulundu. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş'ı ziyaret eden fuar organizatörü firmalar, CNR gibi işletmeci firmaların 'kopya fuar' yapmasından yakındı.

Görüşmelere ilişkin olarak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yalçıntaş, "İDTM'nin ortakları olarak kâr amaçlı kurumlar değiliz. Fuar işletmecisiyiz. İDTM'de 9, 10 ve 11'inci fuar alanlarını işletiyoruz. Açtığımız mahkeme (CNR'ı IDTM'den çıkarmayı amaçlayan dava kastediliyor) olumlu neticelenirse diğer alanları da biz işletmeyi arzu ediyoruz. Fuar şirketi kurmayacağız" diye konuştu.

'Kopya fuar yapılıyor'
Fuar organizatörleri adına açıklama yapan ADG Fuarcılık Genel Müdürü Hakan Adıgüzel, fuar alanı işletmecilerinin, fuar yapan firmaların fuarlarını taklit etmeye çalıştıklarını söyledi. NTSR Fuarcılık Kurucu Başkanı Nuri Tığlıoğlu da, "CNR Fuarcılığı İDTM oradan çıkarmak istiyor. 2008'de büyük bir ihtimalle hukuki süreç tamamlanacak. İşletmecinin fuar yapması haksız rekabet. 25 yıllık Boatshow fuarını bile çok rahatlıkla kopyalayabildiler" dedi.
Demos Fuarcılık'tan Hüseyin Aslan da fuarların taklit edildiğini belirtti.

Bilindiği gibi CNR Fuarcılık'ın sahibi Ceyda Erem, İTO ile mahkemelik durumda. Erem, boatshow fuarı düzenlediği için de bu fuarı 25 yıldır düzenleyen NTSR ile mahkemelik olmuştu. Erem'in şirketine, geçtiğimiz günlerde, sahte belgelerle yurtdışı fuar teşviklerinden yararlanıldığı ihbarı üzerine operasyon yapılmıştı. Erem bu davadan halen tutuksuz yargılanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fuarcilar-eremi-itoya-sikayet-etti_53386.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!