Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fulya'da Son Durum

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu imzasıyla yapılan açıklamada, Beşiktaş Kulübü ile yapmış oldukları anlaşmayla ilgili olarak yöneltilen eleştirilere yanıt verme gereği duyulduğu kaydedildi.

Hürriyet Gazetesi
Fulya'da Son Durum

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu imzasıyla yapılan açıklamada, Beşiktaş Kulübü ile yapmış oldukları anlaşmayla ilgili olarak yöneltilen eleştirilere yanıt verme gereği duyulduğu kaydedildi. Beşiktaş Kulübü ile 2005 yılında, piyasaların çok kötü olduğu bir dönemde anlaşma yapıldığı dile getirilen açıklamada, Aşçıoğlu şunları söyledi:

"36 firmanın ihaleden dosya aldığı, ancak 3 firmanın teklif verebildiği ihaleyi en yüksek teklifi vererek kazandım. İhaleyi aldıktan sonra yüzde 50 ortağım olan firma, ortak olmaktan vazgeçti. Ancak ben Aşçıoğlu İnşaat olarak Beşiktaş Spor Kulübü yönetimine ve camiasına güvenerek bu işe koyuldum. Sözleşmeden bir hafta sonra inşaata başladım. Beşiktaş camiasına ve bize yakışan kalitedeki inşaatı bitirmek üzereyim. Bugün ekonomik olarak daha rahat bir dönemde Likör Fabrikası ihalesini yüzde 50 düşük bir rakama aldım. Daha zor şartlarda, daha yüksek bir teklif ile aldığım Beşiktaş Fulya Projesi ihalesinin yorumunu, kamuoyu vicdanına bırakıyorum."

Yaşar Aşçıoğlu, tadilatının yapılması sonrası adının değiştirileceği belirtilen Şan Öktem Tesisleri konusuna da açıklık getirerek, bu tesisin yenilenmesi için 2,5 milyon ABD Doları masraf yapılacağını ve yapmış oldukları protokole göre adının da Aşçıoğlu-Şan Ökten Tesisleri olacağını vurgulayarak, "Beşiktaş'ı çok sevdiğini söyleyen ve bizi eleştirenlere şimdi teklif ediyorum. Buyurun Beşiktaş Kulübü'ne bu hizmeti siz verin, sizin adınız verilsin. Kulüp ile anlaştığınız takdirde protokolü iptal etmeye hazırım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Beşiktaş Kulübü'ne ait ofis binasını metrekaresi 17 ABD Doları'ndan kiraladıklarını doğrulayan Aşçıoğlu, "Şu anda aynı projede yer alan hastane ve marketlerin kiraladığı rakamdan daha yüksek kiralayan benim. Bu dedikodular çıkınca, Beşiktaş Kulübü'ne gittim ve yöneticilere bu sözleşmeyi iptal etmelerini rica ettim ama teklifim kabul edilmedi. Beşiktaş'ı çok sevdiğini söyleyen ve bizi eleştirenlere şimdi teklif ediyorum. Buyurun, daha fazla paraya kiralamaya hazırsanız, Beşiktaş Kulübü'ne gidin. Anlaştığınız takdirde ben devir etmeye ve sözleşmeyi iptal etmeye hazırım" diyerek sözlerini tamamladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fulyada-son-durum_62897.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!