Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Füniküler’de Günlük Yolculuk Sayısı 20 bini Geçti

Açılışını, 29 Haziran tarihinde Recep Tayip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği Taksim-Kabataş Füniküler hattının günlük yolculuk sayısı 20 bini geçti.

ibb.gov.tr
Füniküler’de Günlük Yolculuk Sayısı 20 bini Geçti

çılışını, 29 Haziran tarihinde Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği Taksim-Kabataş Füniküler hattının günlük yolculuk sayısı 20 bini geçti. İstiklal Caddesi ile Karaköy arasında 131 yıl önce hizmete giren Tarihi Tünel’in ardından, İstanbul’daki ve Türkiye’deki ikinci füniküler sistem olan Taksim-Kabataş Füniküler Sistemi’nin Taksim ile Kabataş arasını sadece 110 saniyeye indirdiğini belirten İstanbul Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Süleyman Pektaş, Taksim ve Kabataş olmak üzere iki istasyondan oluşan sistemde 3 dakikalık sefer aralığı ile hizmet verdiklerini belirtti.

Füniküler’in İstanbul’da raylı sistemler arasında fiziksel entegrasyonu sağladığını belirten Pektaş, ayrıca yakın gelecekte Kabataş Deniz İskelesinin deniz taşımacılığında daha fazla pay alması ile birlikte bu sistemin taşıyacağı yolcu sayısının da artacağını beklediklerini söyledi.

Füniküler Sistemi’nin hizmete alınmasıyla, Taksim-4. Levent Metrosu’nu kullanan yolcular istasyon dışına çıkmadan füniküler sisteme aktarma yapabiliyorlar. Ayrıca deniz yolu veya tramvay ile Kabataş’a gelen yolcular, buradan Taksim’e, Taksim’den metro ağı ile 4.Levent istikametine ulaşabiliyorlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/funikulerde-gunluk-yolculuk-sayisi-20-bini-gecti_47290.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!