Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Galataport’a Üç Firma Teklif Verdi

Karaköy Limanı ve binalarının restore edilip kullanıma açılmasını hedefleyen Galataport projesinin ihalesine 3 firma teklif verdi.

Hürriyet
Galataport’a Üç Firma Teklif Verdi

araköy Limanı ve binalarının restore edilip kullanıma açılmasını hedefleyen Galataport projesinin ihalesine 3 firma teklif verdi. Liman ve tesisler 49 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle yenilenecek. Bölgede 5 yıldızlı otel, sinema, tiyatro, alışveriş merkezi yapılmasına ilişki ihaleye Pilot Ortaklık Finans Gayrimenkul İnşaat Yatırım Ortak Girişim Grubu, Tepe İnşaat ve Royal Carrabian Cruises Limited Şirketi Ortaklık Girişimi teklif verdi.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri(TDİ) Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Aldoğan ve Genel Müdür Burhan Külünk, tekliflerin önümüzdeki günlerde incelenmeye başlanacağını ve en kısa sürede ihalenin sonuçlandırılacağını söylediler. TDİ Genel Müdürü Külünk, atıl durumda olan antrepoların yeniden kullanılacağını söyledi. Şu anda gümrüklü saha olduğu için vatandaşların girişine kapalı bölgenin açılacağını anlatan Külünk bölgedeki tarihi yapıların korunacağını belirtti. TDİ Yönetim kurulu Başkanı Aldoğan da ‘İstanbul limanı aynı Barcelona limanı gibi olacak’ diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/galataporta-uc-firma-teklif-verdi_32977.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!