Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Galatasaray Riva Projesinde İnşaat Başlıyor

Toplam 1.550 konuttan meydana gelecek Galatasaray Riva projesinde inşaat bu ay başlıyor. 6 yılda tamamlanacak proje, 446 milyon 229 bin TL'ye mal olacak..

yapi.com.tr
Galatasaray Riva Projesinde İnşaat Başlıyor

Yılmaz İnşaat-Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Adi Ortaklığı, İstanbul'un Beykoz İlçesi'ne bağlı Riva'da planladığı projeye başlıyor. ÇED süreci tamamlanan ve “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilen Riva projesi, 446 milyon 229 bin TL'ye mal olacak.

Toplam 1 milyon 84 bin 443,05 metrekarelik tapu alanında 442 bin 500 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak Riva projesinde 1.550 konut yapılacak. Galatasaray Riva Projesinde villalar 2+1, 3+1, 4+1, 3,5+1, 4,5+1, 5,5+1 ve 6+2 olarak inşa edilecek.

Toplam inşaat taban alanı 86 bin 952,22 metrekare olarak belirlenen Proje planına göre 3202 numaralı parselde 1.550 villa 356 bin metrekarelik, otopark alanları ise toplam 60 bin metrekarelik yapı inşaat alanına sahip olacak. 3203 Parsel numaralı alana yapılacak okul 15 bin metrekare, ticaret ve sosyal tesis alan 10 bin metrekare, cami ise 1.500 metrekarelik yapı inşaat alanına sahip olacak.

6 yılda tamamlanacak
Proje alanının okul alanı statüsünde yer alan 3203 parsel alanında, inşaatın başlaması için öngörülen Mayıs ayına kadar bir Televizyon dizisi için dizi seti platosuna kiralanmış olup, platonun bu ay içerisinde kaldırılması planlanıyor. Bu ay içinde inşa çalışmalarına başlanılacak projenin 6 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Proje alanı, Çayağzı Deresi yakınında olup, Boğaziçi’nin kuzey kesiminde, Anadolu yakasında Anadolu Kavağı’nın kuzeydoğusunda yer alıyor. Merkeziyle olduğu kadar çevre köyleri, ormanları ve korularıyla da bilinen sahil yerleşim yeri olan proje alanının doğusunda Şile, batısında İstanbul Boğazı, kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Üsküdar, Ümraniye, Kartal ve Sultanbeyli ilçeleri bulunuyor. Proje aynı zamanda Antriva Konut Projesi ile komşu konumunda yer alıyor.

İhalesi el değiştirmişti
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) Riva'da arsa satışı karşlığı gelir paylaşım işi ihalesini 15 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirmişti.

İhaleyi arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 1 milyar 178 milyon TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak ise 3 milyar 100 milyon TL teklif veren Fema İnşaar-KLV İnşaat İş Ortaklığı kazanmıştı. Ancak sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15 Ağustos 2017 tarihi mesai bitimine kadar sözleşmeyi imzalamadığı için proje Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş.'ye ihale edilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/galatasaray-riva-projesinde-insaat-basliyor_165648.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!