Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Galatasaray'da Bayram Seyran

Galatasaray Kulübü ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan son protokolle Seyrantepe'deki stat projesi için tüm belgeler tamamlandı.

Sabah Gazetesi/Levent TÜZEMENalatasaray yönetimi için onur meselesi haline gelen Seyrantepe'de yapılacak yeni stat için artık resmi bir engel kalmadı. Dün Galatasaray Kulübü ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan son protokolle stat projesi için tüm belgeler tamamlandı. Seyrantepe'deki 120 dönüm arazi üzerine yapılacak stat için daha önce ilgili bakanlıklar tarafından imzalanan ve Başbakan'ın oluruyla tamamlanan protokol sürecinin ardından dün de yeni stadın 49 yıllık kullanım hakkı sarı-kırmızılı kulübe devredildi. Ali Sami Yen de GSGM'ye devrolundu. GSGM, Ali Sami Yen'i TOKİ'ye devredecek.

İhale Süreci Başlıyor
İmza aşamalarının tamamlanmasının ardından stat inşaatının da yüklenicisi konumundaki TOKİ, ihale sürecini başlatacak. 15 Mayıs ile 30 Haziran arasında olması beklenen ihali süreci sonunda stadın inşaatını yapacak firma belirlenecek. 52 bin kapasiteli olacak ve tamamen üstü kapalı olarak yapılacak stadın işletmeciliğini ise Arena firmasının alması kesin gibi. Seyrantepe Ali Sami Yen Spor Kompleksi ismi verilmesi düşünülen yeni stadın isim hakkı da satılabilecek. 2009'da bitmesi öngörülen inşaat sürerken Galatasaray maçlarını Ali Sami Yen ve Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayabilecek.

Kazma Vurulur Para Gelir

Yıllardır ekonomik sıkıntılarla uğraşan Galatasaray için yeni stat maddi rahatlama anlamına da geliyor. Stat bittiği zamanki gelir akışının yanı sıra inşaat devam ederken de nakit girişi başlayacak. Yönetici Işın Çelebi yaptığı açıklamada, "Locaları stat bitmeden satarak sıcak para girişi temin edeceğiz" dedi. Sancılı bir süreçten sonra artık sonlarına gelinen Seyrantepe Projesi'nin tamamlanması Canaydın'a da yeniden kredi kazandıracak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/galatasarayda-bayram-seyran_53592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!