Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Galatasaray'ın Çadırına Talip!

Mecidiyeköy’deki 34.6 dönümlük Ali Sami Yen Stadı’na ait arazinin ihalesini kazanan Aşçıoğlu İnşaat’ın patronu Yaşar Aşçıoğlu, Galatasaray’ın bitişik parseldeki çadır arazisi için Başkan Adnan Polat ile görüştü. Görüşmeyi önceki gün yaptıklarını belirten Aşçıoğlu, “Teklifimi sundum. Eğer kabul etmezlerse önemli değil, ama anlaşırsak Galatasaray

Gazete Habertürk
Galatasaray'ın Çadırına Talip!

Mecidiyeköy’deki 34.6  dönümlük Ali Sami Yen Stadı’na ait arazinin ihalesini kazanan Aşçıoğlu İnşaat’ın patronu Yaşar Aşçıoğlu, Galatasaray’ın bitişik parseldeki çadır arazisi için Başkan Adnan Polat ile görüştü. Görüşmeyi önceki gün yaptıklarını belirten Aşçıoğlu, “Teklifimi sundum. Eğer kabul etmezlerse önemli değil, ama anlaşırsak Galatasaray Camiası karlı çıkacak” dedi.

Mülk sahibi olacak

Aşçıoğlu, Polat’a önerdiği modeli şöyle anlattı: “Şu anda çadırın bulunduğu 2.1 dönümlük arazide Galatasaray iş merkezi yapmayı planlıyor. Ben de, bu binayı benim projemin önünde yapmamaları adına, estetik açısından düşünerek, arsaya talip oldum. Galatasaray’ın karlı çıkacağı bir teklifle bana gelin dedim. Burada kaç metrekare inşaat yapacaklarsa, maliyetini düşsünler, onlara projemden o kadar yer vereyim. Ben de 2.1 dönümü yeşil alan olarak bırakıp artan emsali projeye ekleyeceğim. Bu artan kısım Galatasaray’ın mülkü olacak. Bu, belki rezidansta daire olur, belki de ticari bir mülk olur.” Aşçıoğlu, Selenium Twins’te Beşiktaş Camiası ile birlikte hareket ettiklerini, bu projede de Galatasaray ile birlik olabileceklerini hatırlatarak, “Eğer anlaşırsak sıfır karla onlara bir pay vermiş olacağım” dedi. Aşçıoğlu, “Galatasaray önerimi kabul etmezse, önemli değil. Ancak eğer kabul ederlerse onlar karlı çıkacak” diye konuştu.

POLAT: Uygun bulursak kurula getireceğiz

Galatasaray Spor Kulübü  Başkanı Adnan Polat, önceki gün yaptığı açıklamada, Aşçıoğlu’nun çadır arazisi için kendilerine bir teklifte bulunduğunu dile getirmiş ve şunları söylemişti:

“Bu araziye bir iş merkezi yapmak için Şişli Belediyesi’nden ruhsat alma çalışmaları yapıyoruz. Ancak, Aşçıoğlu İnşaat bize gelerek, buraya yapacağımız binanın, kendilerinin yapacağı binaların önünde rahatsızlık yaratacağını belirterek, ‘Sizin yapacağınız binadan daha fazla yeri kendi  binamızda teklif edelim’ dediler. Bizim inşaatımız 7 bin metrekarelik bir alan ihtiva edecek. Bu konuyu görüşeceğiz ve uygun görürsek genel kurula getireceğiz.”

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/galatasarayin-cadirina-talip_81109.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!