Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Galeriler Meclis Gündeminde

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Fazıl Güleken, İçişleri Bakanlığı’nın oto galerilerinin kent dışına çıkarılması için 31 Mayıs 2009’a kadar süre verildiğini belirten genelgesi bulunduğunu hatırlatarak, konuyu yazılı soru önergesiyle Meclis gündemine getirdi.

Hürriyet Gazetesi
Galeriler Meclis Gündeminde

nkara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Fazıl Güleken, İçişleri Bakanlığı’nın oto galerilerinin kent dışına çıkarılması için 31 Mayıs 2009’a kadar süre verildiğini belirten genelgesi bulunduğunu hatırlatarak, konuyu yazılı soru önergesiyle Meclis gündemine getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Fazıl Güleken, yıllardır kent dışına taşınamadığı için İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ı çileden çıkartan oto galerileri konusunu Meclis gündemine taşıyan Güleken, Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine rağmen oto galerilerinin hala neden şehir dışına taşınmadığını soran Güleken, "Oto galerilerinin trafiği ve yaya güvenliğini tehlikeye soktuğu, tüplü araçların apartman altlarına park etmesinin can güvenliğini ihlal ettiği ve vatandaşların uyarılarına da sert bir bçimdekarşılık verdikleri bilinmektedir" diye konuştu. "Galerileri nakletmeyi düşündüğünüz şeklindeki cevabınızdaki 2 yılı aşan süredeki düşünmenize bundan sonra da devam edecek misiniz?" diye soran Güleken Gökçek’e ayrıca şu soruları yöneltti:

Beşir Abi 30 milyon dolar bulursa kamulaştırmayı hemen bitiririz cevabında belirttiğiniz 30 milyon dolarlık kaynağı bugüne kadar neden bulmadınız?

Belediyenin kaynak aktardığı Gökkuşsağı, Samanyolu kuruyan ithal ağaçla, gereksiz alt ve üst geçitler yol ve kaldırım yapbozları gibi yerlerdeki lüzumsuz harcamaların yerine galerilerin nakline kaynak aktarılsaydı bu sorun bugüne kadar çözülmez miydi?

Gölbaşı’ndaki alanın tamamlanıp oto galerilerin kent dışına nakledilerek Ankaralıların bu yğun şikayetlerini ortadan kaldırmak için yapılması gereken çalışmaları ne zaman sonuçlandıracaksınız?

Bestekar’ı da sordu

Başkentin önemli sorunlarından biri olan otopark konusunu da Meclis gündemine taşıyan Güleken, "Ankara’daki otopark sıkıntısının ortadan kaldırılması için çalışma ve planlama yapılıyor mu? Yapılıyorsa bunlar ne zaman uygulamaya geçirilecek" diye sordu.

Otopark mafyası olarak tabir edilen yetkisiz kişilerin vatandaşlardan zorla para almasının önüne geçmek için güvenlik birimleriyle işbirliği yapılıp yapılmadığını soran Güleken, ayrıca "Bazı yetkisiz kuruluşların kamuya ait yolları yetkililerden izinsiz olarak kapatıp trafiği engellemelerini nasıl önlemeyi düşünüyorsunuz" diye sordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/galeriler-meclis-gundeminde_69781.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!