Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Galleria'ya 'Denizci' Makyajı Ziyaretçi Sayısını İkiye Katladı

Türkiye'nin ilk alışveriş merkezi Galleria özelleştirme sonrasında yeniden doğdu. 17 ay önce Denizciler Ataköy Ortak Girişim Grubu tarafından satın alınan Galleria, değişen yüzü ile hem ziyaretçi sayısını hem de gelirlerini katladı.

Vatan Gazetesi
Galleria'ya 'Denizci' Makyajı Ziyaretçi Sayısını İkiye Katladı

ürkiye'nin ilk alışveriş merkezi Galleria özelleştirme sonrasında yeniden doğdu. 17 ay önce Denizciler Ataköy Ortak Girişim Grubu tarafından satın alınan Galleria, değişen yüzü ile hem ziyaretçi sayısını hem de gelirlerini katladı.

Denizciler Ataköy Ortak Girişim Grubu'nun Ataköy Marina ile birlikte 120 milyon dolara ÖİB'den aldığı Galleria, küllerinden doğdu. 17 ayda hem ziyaretçi sayısını hem de kişi başına alışveriş miktarını ikiye katlayan Galleria'nın şimdi hedefi ise ahşveriş merkezleri liginde birinciliğe oynamak. Galleria'nın içinde yer alan ofisleri kapatıp, Türkiye'ye ilk kez gelmeye hazırlanan yeni markalar için mağaza alanı yaratan, kiraları artırıp gelirleri katlayan Galleria'nın değişen yüzünün mimarı ise Genel Müdür Hasan Ardıç oldu.

Ortalama 45 bini buldu

Galleria'yı devraldıklarında haftaiçi ortalama ziyaretçi sayısının 13 bin, haftasonu ise 25 bin olduğunu belirten Ardıç, "Biz devraldıktan bir ay sonra haftaiçi ziyaretçi sayısı 25 bine, haftasonu ortalaması ise 45 bine çıktı" dedi. Ziyaretçi sayısının yanı sıra mağazaların cirosunun da arttığını belirten Ardıç, "Kişi başına ahşveriş ortalaması 30 doların üzerine çıkti. Hedefimiz bunu 60 dolar seviyesine yükseltmek" dedi. Ahşveriş merkezi içinde yer alan ofis katini boşalttıklarını belirten Ardıç, şöyle devam etti: "Anlamsız bir metrekare kaybı vardı. 30'a yakın ofisi kapatıp, yeni alan yarattık. Brüt olarak yaklaşık 4 bin metrekarelik bir alan kazancımız oldu. Şimdi buraya yeni markalar getireceğiz. Şu an 140'a yakın mağaza sayısını, bu alan üzerine kurulacak yeni mağazalarla 165'in üzerine çıkaracağız. Hali hazırda burada mağaza açmak için başvuran 53 marka var. Bunların yarısı yabancı. Türkiye'de olmayan ve ilk kez Galleria ile gelecek olan üç yeni markamız, lokomotif olacak. Sözleşme gereği isim veremiyorum, ancak bunlar, Fransız, İtalyan ve ABD menşeli kadın giyim markaları."

Kiralar yüzde 11 arttı

Yönetimi devraldıktan sonra, mağaza karmasında da değişikliğe gittiklerini, Galleria'nın konseptine uymayan ve düşük kiralar ödeyen mağazaları çıkarttıklarını ifade eden Hasan Ardıç, "230 metrekarelik bir mağaza için aylık 9 bin YTL ödüyorlardı. İnanılır gibi değildi. Bu rakamı 20 bin YTL'ye çektik. Kiraları dolar bazında ortalama yüzde 11 artırdık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/galleriaya-denizci-makyaji-ziyaretci-sayisini-ikiye-katladi_47502.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!