Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gama, İrlanda’da Santral Kuracak

Türk inşaat şirketi GAMA, İrlanda’da yap-işlet-devret modeliyle bir santral inşa edecek. 320 milyon Euro’luk projenin finansmanını GAMA sağlayacak.

NTV-MSNBCb>Türk inşaat şirketi GAMA, İrlanda’da yap-işlet-devret modeliyle bir santral inşa edecek. 320 milyon Euro’luk projenin finansmanını GAMA sağlayacak.

Türk inşaat şirketi GAMA İrlanda’da yap-işlet modeli bir santral kurmaya hazırlanıyor. 320 milyon euroluk projenin finansmanı GAMA tarafından sağlanırken, sözleşmenin önümüzdeki haftalarda sonuçlandırılması bekleniyor. GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Üçer, yaptığı açıklamada, 400 megavat olacak santralın yüzde 20’sinin öz kaynak, yüzde 80’lik bölümünün ise kredi ile gerçekleştirileceğini kaydetti.

Santralın yapımında bir de İrlandalı ortakları bulunduğunu anlatan Üçer, projede GAMA’nın payının yüzde 80, İrlandalı ortağın payının ise yüzde 20 olacağını söyledi.
İki yılda bitirilmesi planlanan doğalgaz kombine çevrim santralının yap-işlet modeli ile gerçekleştirileceğini ifade eden Üçer, İrlanda hükümetinin 10 yıllık alım garantisi olacağını vurguladı.

TEMİNAT MEKTUBU BÜYÜK SORUN
Yurtdışında iş yapan Türk müteahhitlerinin karşılaştıkları sorunların başında teminat mektubu sorunun geldiğini hatırlatan Üçer, ancak bunun çözümünün kolay görülmediğini, çünkü bankalara verilen kredi notunun Türkiye’nin kredi notu ile ilişkili olduğunu kaydetti.
Uluslararası pazarda teknoloji ve lisans sahibi olunmamasının da sıkıntı yarattığını, bu nedenle taşeron olmak durumunda kaldıklarını anlatan Üçer, bunun da kar marjlarının düşmesine yal açtığını kaydetti.
Şirketin Türkiye’deki işlerinden Boğaz tüp geçişi projesi için de hazırlıkların devam ettiğini anlatan Üçer, şu anda projelendirmenin devam ettiğini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gama-irlandada-santral-kuracak_16195.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!