Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Garanti, Emlak Piyasasının Röntgenini İnternetten Çekecek

Garanti Bankası, REIDIN. com tarafından hazırlanan emlak endeksiyle fayrimenkul piyasasına farklı bir açılım getirmeyi planlıyor. Bu kapsamda İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Bursa, Adana emlak endeksi www.garantimortgage.com sitesinde yayınlanacak.

Sabah Gazetesi
Garanti, Emlak Piyasasının Röntgenini İnternetten Çekecek

Garanti Bankası, REIDIN. com tarafından hazırlanan emlak endeksiyle fayrimenkul piyasasına farklı bir açılım getirmeyi planlıyor. Bu kapsamda İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Bursa, Adana emlak endeksi www.garantimortgage.com sitesinde yayınlanacak. Garanti'den yapılan açıklamaya göre, konutların satış ve kira değerleriyle hesaplanan aylık ve yıllık getirileri dikkate alınarak hazırlanan endeks (REIDIN.com) 42 ülkede gayrimenkul piyasasıyla ilgili önemli faaliyetleriyle dünyanın en önemli bilgi kaynaklarından biri olarak kabul ediliyor. Web sitesinden tutsat ile ilgili tüm bilgilere tek kaynaktan ulaşılabiliyor. '

Farklı bir açılım

Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran, şunları kaydetti:

"Garanti'nin desteğiyle REIDIN.com tarafından hazırlanan REIDIN.com Emlakendeks sayesinde, tüketiciler ve emlak ofislerinden değerleme hizmeti veren şirketlere, bankalardan taahhüt firmalarına kadar sektördeki tüm oyuncular ve karar vericiler gayrimenkul piyasasındaki gelişmeleri çok daha güncel ve sağlıklı verilerle takip edebilecek. Ülkemizin çok önemli bir eksiği ve ihtiyacını karşılayacak olan bu hizmeti kullanıcılara kazandırabilmiş olmamız bizim için çok önemli."

REIDIN.com Avrupa Operasyonları Başkanı Mete Varas ise, misyonlarının, gelişmekte olan ülkelerin gayrimenkul piyasalarının şeffaf ve ölçülebilir hale gelmesi ve daha fazla yatırımın sağlanması olduğunu belirtti. Varas, "42 ülke için yaptığımız bu çalışmanın ilk ayağını, kısa bir süre önce Türkiye ile başlatmıştık. Garanti ile bu endeksi tüketicilere ve ilgili tüm tarafların kullanımına sunmaktan mutluyuz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garanti-emlak-piyasasinin-rontgenini-internetten-cekecek_69154.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!