Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Garanti ve Yapı Kredi'den TerraCity'ye Kredi

Garanti Bankası ve Yapı Kredi, Antalya'daki TerraCity Alışveriş Merkezi (AVM) için 12 yıl vadeli 75 milyon euro proje finansmanı kredisi sağladı. 2011 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesi beklenen TerraCity'nin 1.500 kişiye istihdam sağlaması ve ziyaretçi sayısının yıllık 10 milyon civarında olması bekleniyor.

Referans Gazetesi
Garanti ve Yapı Kredi'den TerraCity'ye Kredi

Garanti Bankası ve Yapı Kredi, Antalya'daki TerraCity Alışveriş Merkezi (AVM) için 12 yıl vadeli 75 milyon euro proje finansmanı kredisi sağladı. 2011 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesi beklenen TerraCity'nin 1.500 kişiye istihdam sağlaması ve ziyaretçi sayısının yıllık 10 milyon civarında olması bekleniyor. Yapı Kredi Bankası'ndan yapılan açıklamada, TerraCity'nin 120 bin metrekare inşaat alanına ve 48 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olduğu belirtildi.

Yapı Kredi Kurumsal ve Ticari Bankacılık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mert Güvenen, projenin Antalya için çok önemli olduğunu, global kriz öncesinde olduğu gibi bu ve buna benzer, istihdama katkı sağlayacak nitelikli projelere finansman sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Yapı Kredi olarak gayrimenkul sektörüne son 3 yılda yaklaşık 750 milyon dolar kaynak sağladıklarını vurgulayan Güvenen, "TerraCity projesi her anlamda iyi yapılandırılmış bir proje. Türkiye'nin altıncı büyük şehri ve turizm merkezi olan Antalya'da gerçekleştirilen, iyi lokasyon, iyi yönetim, güçlü anchor mağazaların ve iyi mağaza karmasının bir araya geleceği projenin başarılı ve olacağına inancımız tam" diye konuştu.
 
Yatırımlar sorgulanıyor

Garanti Bankası Proje Finansmanından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin ise şunları yaşanan son kriz ile birlikte Türkiye'de AVM yatırımlarının önemli ölçüde sorgulanır hale geldiğini ifade etti. İnandıkları projelere her anlamda tam destek vermeye çalıştıklarını ifade eden Edin, "Antalya TerraCity de inandığımız projelerden biri. Antalya, ülke tanıtımında çok önemli bir yere sahip. Yaptığımız araştırmalarda Antalya halkının ve şehre gelen turistlerin ildeki AVM'lere ilgisinin yüksek olduğunu gördük. Bu yatırımın da Antalya için bir ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garanti-ve-yapi-krediden-terracityye-kredi_77861.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!