Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gardan Müzeye Doğru...

Aliağa-Cumaovası metro hattının tamamlanmasının ardından işlevsiz kalacak 150 yıllık Karşıyaka Gar Binası'nın, “Karşıyaka Müzesi” olması istendi. Bu amaçla yola çıkan Karşıkalalar, hazırladıkları metinle yetkililere çağrıda bulundu. Karşıyakılalar tarafından hazırlanan metinde, ilçede “kent müzesi” bulunmadığı anımsatılıyor.

Cumhuriyet Ege
Gardan Müzeye Doğru... Fotoğraf: Ozan YAYMAN

Aliağa-Cumaovası metro hattının tamamlanmasının ardından işlevsiz kalacak 150 yıllık Karşıyaka Gar Binası'nın, “Karşıyaka Müzesi” olması istendi. Bu amaçla yola çıkan Karşıkalalar, hazırladıkları metinle yetkililere çağrıda bulundu. Karşıyakılalar tarafından hazırlanan metinde, ilçede “kent müzesi” bulunmadığı anımsatılıyor. Çağrı metninde şu görüşlere yer veriliyor:

“Karşıyakamızın, ne yazık ki geç mişini ifade edecek bir kent müzesi bulunmamaktadır. Oysa Karşıyakamızda, geçmişteki yaşamı, eğitim, kültür, sanat ve spor tarihini anlatacak, Karşıyaka tarihiyle ilgili her türlü bilgi, belge ve objelerin yer alacağı bir müzenin kurulması zorunlu hale gelmiştir. 'Tarihini bilmeyen geleceğini bilemez'. İşte bu gereklilik karşısında oluşturulacak Karşıyaka Kent Müzesi için en uygun mekan Tarihi Karşıyaka tren istasyonu binasıdır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/gardan-muzeye-dogru-_76382.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!