Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Garipçe'nin Tarihi Kalesi ve Kulesi Kiraya Verilecek!

Maliye Bakanlığı’nın 14 Ağustos 2008’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis ettiği, kale ve kulenin bulunduğu 9 bin 10 metrekarelik alanın Kültür Bakanlığı tarafından turizm hizmetine açılacağı açıklandı. Bakanlık, İstanbul Boğazı’na yapılmak istenen üçüncü köprü güzergâhında yer alan Garipçe köyünün, tarihi kale ve kulesini kiraya verecek.

Radikal GazetesiKültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Boğazı’na yapılmak istenen üçüncü köprü güzergâhında yer alan Garipçe köyünün, tarihi kale ve kulesini kiraya verecek.

Maliye Bakanlığı’nın 14 Ağustos 2008’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis ettiği, kale ve kulenin bulunduğu 9 bin 10 metrekarelik alanın Kültür Bakanlığı tarafından turizm hizmetine açılacağı açıklandı. Buna göre; Garipçe Kalesi ve Kulesi, müze, sergi salonları, sanat galerileri, kütüphane gibi kültürel üniteler ile müze mağazacılığı, kafeterya ölçeğindeki yeme ve içme üniteleri, açık ve kapalı otopark gibi ticari ve sosyal işlevli mekânlar olarak 49 yıllığına kiraya verilecek. 30 Haziran’da son bulacak başvuru sonucu kiraya verilecek tarihi yapıların yıllık kullanım bedeli, ilk yıl için 14 bin 160 lira. Ancak kalede hiçbir inşaat yapılamayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garipcenin-tarihi-kalesi-ve-kulesi-kiraya-verilecek_79621.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!