Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gayrimenkule Değerleme Birliği Geliyor

Bakanlar Kurulu’nun dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kararı ile gayrimenkul değerleme faaliyetinde bulunmak üzere kendilerine gayrimenkul değerleme uzmanlığı lisansı verilen kişilerin üye olacağı, tüzel kişiliğe haiz, kamu kurumu niteliğinde bir meslek örgütü olarak “Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği” kurulacak.

Cumhuriyet Gazetesi
1 Gayrimenkule Değerleme Birliği Geliyor

Bakanlar Kurulu’nun dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kararı ile gayrimenkul değerleme faaliyetinde bulunmak üzere kendilerine gayrimenkul değerleme uzmanlığı lisansı verilen kişilerin üye olacağı, tüzel kişiliğe haiz, kamu kurumu niteliğinde bir meslek örgütü olarak “Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği” kurulacak. Merkezi İstanbul’da bulunacak birliğe değerleme uzmanları, lisans belgelerini almalarından itibaren 3 ay içinde başvuru yapacak. Bu yükümlülüğe uymayanların lisansı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından süreli ya da belirsiz süreli olarak iptal edilecek.

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, gayrimenkul piyasasının ve değerleme faaliyetlerinin gelişmesini, üyelerin dayanışma ve değerleme faaliyetlerinin gerektiği özen ve disiplin içinde çalışmalarını, haksız rekabetin önlenmesini, mesleki konularda üyelerin aydınlatılmasını ve eğitilmesini sağlayacak. Gayrimenkul Bilgi Merkezi kuracak olan birlikte Yönetim Kurulunun ilk 2 yıllık görev süresi ile sınırlı olmak üzere, SPK tarafından aday gösterilen üye Yönetim Kurulu Başkanı olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkule-degerleme-birligi-geliyor_75065.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • SPK uluslararası standartlarda kalitede sınav ile lisans veriyor. Bazı bankalar 3 yıl saha deneyimli ve spk lisanslı degerleme uzmanı olan inşaat mühendislerini ekspertiz birimlerine almaya başladı. tüm bankalarda uygularsa standart ve kalite daha da artacaktır. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!