Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gazi Bulvarı'ndaki Trafik Akışı Tek Yönden Verilecek

İzmir'de metro çalışmaları nedeniyle pazar gününden itibaren trafiğe kapatılacak olan İnönü Caddesi'nin ardından, aynı gün kentin en işlek bölgelerinden biri olan Gazi Bulvarı'nın da trafik akışı değiştirilecek. Büyük Kanal Projesi'nin revizyonu kapsamında Pazar sabahından itibaren Gazi Bulvarı'nın Dokuz Eylül Meydanı'dan Konak yönüne doğru gidiş

Yeni Asır Gazetesi
Gazi Bulvarı'ndaki Trafik Akışı Tek Yönden Verilecek

Proje ile ilgili yapılacak revizyon çalışmaları nedeniyle pazar gününden itibaren bulvardaki ulaşım yeni bir düzenlemeyle sağlanacak

İzmir'de metro çalışmaları nedeniyle pazar gününden itibaren trafiğe kapatılacak olan İnönü Caddesi'nin ardından, aynı gün kentin en işlek bölgelerinden biri olan Gazi Bulvarı'nın da trafik akışı değiştirilecek. Büyük Kanal Projesi'nin revizyonu kapsamında Pazar sabahından itibaren Gazi Bulvarı'nın Dokuz Eylül Meydanı'dan Konak yönüne doğru gidiş istikameti 3 ay süreyle kapatılacak. Konak yönüne gidiş şu anda geliş olarak kullanılan sol arterden gerçekleştirilecek. Konak'tan Basmane yönüne gidişler ise Fevzi Paşa Bulvarı'ndan sağlanacak.

YENİ DÜZENLEME

İnönü Caddesi'ndeki 5 ayrı noktanın, 8 ay süreyle trafiğe kapatılması kararının alınmasının ardından şimdi de Gazi Bulvarı'nın halen Konak yönüne gidiş arteri araç geçişine yasaklanıyor. Bulvarın bu bölümü, 20 Haziran'dan itibaren 3 ay süreyle trafiğe kapanacak. Kent içi trafiğinin yükünü çeken ve özellikle de Karşıyaka-Bornova'dan yönünden gelen araçların kullandığı Gazi Bulvarı, İZSU'nun "Büyük Kanal Revizyonu" kapsamında yapacağı kazı çalışmaları nedeniyle tam olarak ulaşım hizmeti veremeyecek. Gazi Bulvarı'nda da İnönü Caddesi'ndekine benzer yeni bir düzenlemeye gidilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri uygulamaya okulların kapanmasının ardından başlayacaklarını belirterek, "Yeni trafik düzenlemesinin kesin hali önümüzdeki günlerde netleşecek" dedi.

Sistem nasıl işletilecek

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'den alınan karara göre yeni sistem şöyle işleyecek:

Gazi Bulvarı'nın Basmane'den Konak yönüne olan bölümü tamamen kapatılacak. Halen Konak'tan Basmane yönüne geliş olarak kullanılan bölüm gidiş olarak düzenlenecek. Fevzipaşa Bulvarı'ndaki geliş ve gidiş istikameti ise aynen kalacak. Çalışmaların Şehit Fethi Bey Bulvarı'ndan geçecek olması nedeniyle bu caddenin bir bölümü de trafiğe kapatılacak. Buradaki otobüs durakları ise Halit Ziya Bulvarı'na taşınacak.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/gazi-bulvarindaki-trafik-akisi-tek-yonden-verilecek-_80418.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!