Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER Kaynak: EG Mimarlık

Gaziantep'e Fransa'dan 650...

''Gaziantep, Ortadoğu'da En Önemli Ticaret ve Sanayi Merkezine Dönüşen Bir Şehrimiz''

Paralel Yapı ve Sinpaş Yapı işbirliğiyle yapılan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük konut projesi olan ''Antepia''da ikinci etap satışlarının başlaması nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'in Ortadoğu'da en önemli ticaret, sanayi ve kültür merkezine dönüşen bir şehir olduğunu söyledi.

yapi.com.tr / AA
''Gaziantep, Ortadoğu'da En Önemli Ticaret ve Sanayi Merkezine Dönüşen Bir Şehrimiz''

Paralel Yapı ve Sinpaş Yapı işbirliğiyle yapılan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük konut projesi olan ''Antepia''da ikinci etap satışlarının başlaması nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'in, Türkiye'nin en dinamik, en hızlı gelişen bir kenti olduğunu belirtti.

Şimşek, Gaziantep'in Türkiye'nin iki katı hızla büyüdüğünü, cari açığının bulunmadığını, aylık ihracatının 500 milyon dolar civarına ulaştığını ifade ederek, ''Ama en önemlisi Gaziantep, sadece Türkiye'de değil Ortadoğu'nun en önemli ticaret ve sanayi merkezine ama aynı zamanda bir kültür merkezine dönüşen bir şehrimiz'' diye konuştu.

Gaziantep'te valilerin, belediye başkanlarının, yöneticilerin şehri daha ileri noktalara götürecek büyük çaba içinde olduğunu vurgulayan Şimşek, şunları söyledi:

''2007 yılında buraya geldiğimde Gaziantep Üniversitesi vardı, 11-12 bin civarında öğrencisi vardı. Çok şaşırmıştım; Türkiye'nin altıncı büyük şehrinde son derece cüzi bir kapasiteydi. Sonradan çok şükür Zirve Üniversitesi ve Gazikent Üniversitesi bu yarışa katıldılar. Gaziantep Üniversitesi de çok önemli mesafe kat etti ve sayısını ikiye katladı, ama özellikle Zirve Üniversitesi sadece Gaziantep sınırında değil Türkiye genelinde ve Ortadoğu'da çok önemli bir mükemmeliyet merkezine doğru gidiyor. Bu projeden elde edilen karın hemen hemen tamamı Zirve Üniversitesi'nin gelişimine harcanacak, bana öyle söylendi. Özellikle Nakıboğlu Ailesi'ni, Paralel Yapı ve Sinpaş'ı tebrik ediyorum. Gaziantepimizi çok çok ileri noktalara götürecek güzel, özgün bir proje.''

Paralel Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu da ''Antepia''nın Gazianep'e değer katacağını, kentin gelecekteki ihtiyaçlarına modern yanıt sunacak bir konut projesi olduğunu belirterek, ''Projenin inşası ve satışına hızla devam edeceğiz. Antepia tamamlandığında Gaziantep'in gelişmesine büyük katkı sağlayacak'' dedi.

Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ise Türkiye'nin birçok yerinde proje yaptıklarını belirterek, ''Antepia projesi ustalık dönemimizin bir eseri olarak Gaziantep'e eklenecek'' ifadesini kullandı.

Projenin 614 konuttan oluşan ilk etabının satışının çok kısa zamanda bittiğini ifade eden Çelik, ''Sürpriz bir şekilde çok kısa zamanda tamamlandı. 600 konutun satışı İstanbul ve Ankara için normal karşılanabilir, ama Gaziantep kent merkezinin dışında bir proje için bir başarıdır. Bittiğinde Antepia bir ince kolye gibi Gaziantep'e eklenecek bir proje oldu'' diye konuştu.

Etkinliğe AK Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer ve Derya Bakbak, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ve çok sayıda davetli katıldı.

ETİKETLER: firma kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/gaziantep-ortadoguda-en-onemli-ticaret-ve-sanayi-merkezine-donusen-bir-sehrimiz_89099.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!