Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gaziosmanpaşa'nın 50 Yıllık Sorunu Çözülüyor

Gaziosmanpaşa'da yaşamı olumsuz etkileyen ve halk için tehlike oluşturan yüksek gerilim hatları sonunda yer altına alınıyor.

yapi.com.tr
Gaziosmanpaşa'nın 50 Yıllık Sorunu Çözülüyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gaziosmanpaşa’da 50 yıldır devam eden bir sorunu sonunda çözmeyi başaran isim oldu. Albayrak'ın girişimleri ile ilçede büyük bir altyapı seferberliği başladı ve yüksek gerilim hatlarının yer altına alınması için çalışmalara start verildi. Gerilim hatları oluşturdukları elektromanyetik alanlar ile yaşamı olumsuz yönde etkilemekle kalmıyor aynı zamanda can ve mal güvenliği için de büyük bir tehlike oluşturuyordu.  Bu kapsamda yürütülen çalışmalarla hatlar yer altındaki sisteme entegre olacak ve risk büyük oranda ortadan kalkacak.

İlçe genelindeki elektrik hatlarının yer altına alınma çalışmaları hızla devam ederken, Karadeniz Mahallesi, Barbaros Hayrettin Paşa, Yeni Mahalle, Karayolları Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi ve Mevlana Mahallesi üzerinden geçen Yüksek Gerilim Enerji İletim Hatları’nın deplase çalışmalarına da başlandı. Bu kapsamda ilçedeki Enerji İletim Hatları ve direkleri sökülerek taşınıyor.

175 metre kablo yeraltına alınacak
Yüksek gerilim hatlarının taşınmasının yanı sıra bakım, onarım ve yenileme çalışmaları da yapılarak arıza kaynaklı kesintilerin son bulması sağlanıyor. 175 kilometre kablo yer altına alınıyor İlçede, ev, iş yeri ve okulların üzerinden geçerek tehlike oluşturan, alçak gerilim havai hatlarının yer altına alınması çalışmaları ise sürüyor.

Elektrik kesintisi sorunu çözülecek
Kabloların yer altına alınmasını kapsayan “Kapalı Ring Sistemi” ile enerji altyapısında devrim niteliğinde yeni bir proje hayata geçiriliyor. Bu yeni sistem tamamlandığında Gaziosmanpaşa’da arıza kaynaklı elektrik kesintileri artık son bulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gaziosmanpasanin-50-yillik-sorunu-cozuluyor_162561.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!