Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GE: Enerjide Önemli Bir Oyuncu Olacağız

General Electric (GE) Türkiye ve Güney Batı Asya Genel Müdürü Kürşat Özkan, çevre ve yenilenebilir enerji yatırımlarında odaklaşan GE’nin 2007’de Türkiye operasyonlarından 1.5 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Özkan, yüzde 50 ortağı bulundukları GAMA Enerji ile Türkiye ve bölgedeki yatırımları kapsayan 3 bin megawata ulaşan ve önemli

Milliyet GazetesiGeneral Electric (GE) Türkiye ve Güney Batı Asya Genel Müdürü Kürşat Özkan, çevre ve yenilenebilir enerji yatırımlarında odaklaşan GE’nin 2007’de Türkiye operasyonlarından 1.5 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Özkan, yüzde 50 ortağı bulundukları GAMA Enerji ile Türkiye ve bölgedeki yatırımları kapsayan 3 bin megawata ulaşan ve önemli kısmı yenilenebilir enerji üretmeyi amaçlayan 3 milyar doların üzerinde projeleri olduğunu belirtti. Özkan, Türkiye’nin Kyoto protokolünü imzalamasıyla çevreci yatırımların hız kazanacağını ve bu alanda sahip oldukları teknoloji ve deneyim ile iddialı olduklarını söyledi.

Çevreci yatırımlar ve enerji projeleri kapsamında Türkiye’de gelecek 20 yılı kapsayan dönemde 90 milyar dolara kadar hesaplanan bir iş potansiyeli olduğuna işaret eden Özkan, “Türkiye’de bu süreçte öne çıkacak. Biz GE olarak stratejimizi sahip olduğumuz yeni teknolojilerle ve uluslararası deneyimle bu alanda önde ve kuvvetli bir oyuncu olmak şeklinde inşa etmiş durumdayız” dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ge-enerjide-onemli-bir-oyuncu-olacagiz_61893.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!