Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GEA, Padang Pariaman'da Çadırkent Kuruyor

ekip, Endonezya yerel hükümetinin talebiyle arama çalışmalarını tamamlayarak Padang Pariaman bölgesinde 550 kişiyi barındıracak bir çadırkent kurmaya başladı. İnsani Yardım, gıda, ve yiyecek yardımlarına başlayacak ekip üyeleri, Başbakanlık TAY yönlendirmesiyle bölgeye ulaşacak Sağlık Bakanlığı ve Kızılay Afom ile bir araya gelerek insani yardım

yapi.com.tr
GEA, Padang Pariaman'da Çadırkent Kuruyor

30 Eylül’de Endonezya’da meydana gelen 7,6 şiddetindeki depremin ardından en çok etkilenen Sumatra Padang bölgesinde 5 Ekim itibariyle yapılan raporlamaya göre 88 bin 272 binanın büyük hasar gördüğü, binaların 43 bin 323'ünün kısmi hasar görüdüğü , 241 okulun ciddi hasara uğradığı, ölü sayısının 1700’ü aşkın olduğu bildirildi.
 
1 Ekim'de Birleşmiş Milletler'in yapmış olduğu davet üzerine yola çıkan 8 kişilik GEA arama kurtarma ekibi, 2 Ekim itibariyle bölgeye ulaştı ve Padang’ın kuzeyinde yer alan Padang Pariaman bölgesinde depremin ardından gerçekleşen toprak kayması sonucu ulaşımları kapanan çok sayıda köyde arama çalışmalarına başladı. 3 Ekim itibariyle Kuzey Padang bölgesi Avustralya, İngiliz, Alman, İngiliz, Fransız ve Türk ekipleri arasında bölgelere ayrılarak paylaşıldı. GEA ekibi, Padang, Tiku ve Bukittinggi şehirleri arasında kalan bölgede arama kurtarma ve insani yardım ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla 18 saat süreyle ihtiyaç listeleri (gıda, ilaç ve barınak) oluşturdu.

Ekip, Simpang Padang Kapas, Nagari Sintuk köyüne, Batang Gasan, Sungai Limau, Kota Kampung Dalam, Kota Aur Malintang, Sungai Geringging, Tiku, Lubuk Basung, Maninjau Gölü kuzeyi, Bukittinggi, Pandai Sikat, Kota Baru, Padang Panjang, Sicincin, Lubuk Alung şehirlerini kapsayan bölgelerde arama çalışmalarının yanısıra insani yardım amacıyla keşif ve değerlendirmeler yaptı.

5 Ekim'de Birleşmiş Milletler'in Padang bölgesinde belirlemiş olduğu alanlardaki son arama çalışmalarını gerçekleştiren ekip, Endonezya yerel hükümetinin talebiyle arama çalışmalarını tamamlayarak Padang Pariaman bölgesinde 550 kişiyi barındıracak bir çadırkent kurmaya başladı. İnsani Yardım, gıda, ve yiyecek yardımlarına başlayacak ekip üyeleri, Başbakanlık TAY yönlendirmesiyle bölgeye ulaşacak Sağlık Bakanlığı ve Kızılay Afom ile bir araya gelerek insani yardım çalışmalarını sürdürecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gea-padang-pariamanda-cadirkent-kuruyor_73028.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!