Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gebze Doğa Hastanesi'nde BTM BituProof Temel Bohçalama Sistemi Uygulandı

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımı BituProof Temel Bohçalama Sistemi kullanılarak başarıyla gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Gebze Doğa Hastanesi'nde BTM BituProof Temel Bohçalama Sistemi Uygulandı

BituProof yapılaşmanın yoğun olduğu kent merkezlerinde, bitişik nizam vaziyette yapılacak yapıların temellerinde ve kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak binaların temellerinde aranan bir çözüm haline geldi.

BTM Teknik Danışmanı Kemal Gel BituProof’un tercih edilme nedenlerini şöyle özetledi: “Bitişik nizam yapıların bulunduğu kesimlerde temel çukuru dik olarak açıldığı ve su yalıtım membranlarının yapıştırılacağı uygun yüzey elde edilmesi gerektiği için dıştan bohçalama sistemlerine göre daha komplikedir. Buna ek olarak, iksa sistemine yapıştırılmış olan membranın yapının statik perde duvarına da yapışması, statik perde ile su yalıtım membranı arasında tam yapışmanın sağlanması ve böylelikle tam geçirimsiz bir sistem elde edilmesi yakın bir zamana kadar mümkün olamamaktaydı. BTM BituProof Sistemi, tüm bu zorlukları saf dışı bırakarak uygulamada sağladığı kolaylıklara ek olarak gerek temel tabanında, gerekse perde duvarda dökülen taze betona mükemmel bir yapışma sağlayarak tam bir su geçirimsizlik elde edilmesini olanaklı kılmaktadır” dedi.

BituProof sistemini oluşturan su yalıtım membranları üzerlerine dökülen taze temel radye ve perde betonuna kendiliğinden yapışıyor. Bu sayede koruma betonuna gerek kalmıyor. BituProof sistemi uygulandıktan sonra üzerine temel çelik donatısı döşeniyor ve beton doğrudan üzerine dökülebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gebze-doga-hastanesinde-btm-bituproof-temel-bohcalama-sistemi-uygulandi_166483.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!