Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gebze "Organize Saldırı" Altında

Gebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, Gebze Belediyeler Birliği'nin toplantısında "Gebze, sanayinin organize olmuş vahşi bir saldırısı ile karşı karşıya" dedi.

bianet.orgebze Belediye Başkanı İbrahim Pehlivan, Gebze Belediyeler Birliği'nin toplantısında "Gebze, sanayinin organize olmuş vahşi bir saldırısı ile karşı karşıya" dedi.

"Dilovası'nda sanayi kuruluşlarının yer aldığı havzanın mahalleleri de içine katarak nasıl organize sanayi bölgesi (OSB) olduğunu anlamak mümkün değil. Burası olsa olsa 'aorganize' bir bölge olur" diyen Pehlivan organize sanayi bölgelerinin kuruluşunda sanayici, yerel siyasetçi ve bürokrasi olmak üzere üç ayak olduğunu belirtti.

"Gebze OSB'nin arıtması yok"
Pehlivan, Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Türkiye'nin örnek OSB'si olarak gösterildiğini, ancak fabrikaların üretim atıklarının nereye gideceğinin belli olmadığını belirtti.

Öztürk: Şekerpınar'da kokudan başımız ağrıyor
Şekerpınar Belediye Başkanvekili Nurettin Öztürk Şekerpınar, İstanbul'a bağlı Tuzla sınırları içindeki organize sanayi bölgelerinden gelen kokulardan şikayetini, "1995'te böyle değildi, her geçen gün daha da kötüleşiyor. Hele ki içinde bulunduğumuz dönemlerde şiddetli baş ağrısına yol açan ağır bir koku hakim" diye ifade etti.

Çayırova-TÜBİTAK arasında tüm fabrikalar zamanla kalkacak
Pehlivan, Tavşancıl Belediye Meclis üyesi Muhlis Umur'un D-100 üzerindeki sanayi alanlarının ticaret alanlarına dönüştürülmesine dair sorusunu "Çayırova'dan Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Marmara Araştırma Merkezi kavşağına(TÜBİTAK MAM) kadar olan bölümde fabrikalar, ticaret merkezlerine dönüşecek. Bu çalışma İstanbul'un Avrupa yakasında başlayıp Maltepe, Kartal üzerinden Tuzla'ya kadar gelen bir zincir. Bu hatta dikkat ederseniz artık fabrika kalmadı. Bizde de zincirin devamı olarak fabrikalar yerlerini ticaret merkezlerine bırakacak" diye yanıtladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gebze-organize-saldiri-altinda_54343.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!