Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gebze-Yalova Arası 15 Dakikaya Düşecek

Marmara Otoyolu Projesi’nin Kocaeli bölümünün güzergâhı belirlendi. Proje kapsamındaki Körfez köprüsü sayesinde de Gebze-Yalova arası 15 dakikaya inecek.

Radikal Gazetesi
Gebze-Yalova Arası 15 Dakikaya Düşecek

Marmara Otoyolu Projesi’nin Kocaeli bölümünün güzergâhı belirlendi. Proje kapsamındaki Körfez köprüsü sayesinde de Gebze-Yalova arası 15 dakikaya inecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili İlyas Şeker’in yaptığı açıklamaya göre, İstanbul’a yapılacak Üçüncü Boğaz Köprüsü’nün bağlantısı olan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kocaeli ayağının güzergâhı, TEM ve D-100’ün yükünü hafifletecek şekilde Karayolları Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa görüşmeler sonucu hazırlandı. Kocaeli trafiği için çok önemli olan projenin uzunluğu 83 kilometreden oluşuyor. Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Kocaeli güzergâhı Gebze’ye bağlı Balçık köyünden başlayarak, Pelitli köyüne ulaşıyor. Buradan TEM Otoyoluna paralel ilerleyen proje, Gebze ile Dilovası arasındaki Dilovası-Hersek Burnu arasında yapılacak Asma Köprü’nün yer alacağı İzmir Yolu ayrımına ulaşacak. Buradan İzmit’e doğru ilerleyen otoyol, Dilovası’nın Çerkeşli, Demirciler köyleri sınırlarından geçerek Körfez ilçesine ulaşacak. Toplam 260 kilometre uzunluğunda olacak olan Kuzey Marmara Otoyolu, Gebze Tavşancıl köyü üstündeki köylerden Körfez ilçesine uzanacak. Buradan Kalburca, Dereköy ve Belen köylerinin sınırlarından Derince’ye doğru ilerleyecek. Yol Akmeşe üzerinden Sakarya sınırına geçip Akyazı ilçesinde sona erecek.

Yapımına 2011 yılında başlanacak proje, 5 yılda bitecek. Kuzey Marmara Otoyolu Körfez Geçiş Köprüsü bağlantı yolu ile İzmit Şehir merkezine girmeden Körfez Geçiş Köprüsü’nü kullanarak İstanbul istikametine veya İzmir İstikametine gidilebilecek. İzmit Körfezi’nin birbirine en yakın noktası olan Gebze Dilovası’ndaki Dil Burnu ile Karamürsel ilçesindeki Hersek Burnu arasında yapılması planlanan köprüyle Gebze-Yalova arası 15 dakikaya düşecek. (dha)

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/gebze-yalova-arasi-15-dakikaya-dusecek_79731.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!