Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gebze'nin İlk Alışveriş Merkezini Doğuş İnşa Ediyor

Gebze'nin ilk ve tek alışveriş merkezi 185 milyon dolarlık yatırımla eylül ayında hizmete açılacak. Doğuş Gayrimenkul tarafından yapılan ve eylül ayında hizmete girecek olan Gebze Center, 185 milyon dolara mal olacak ve 1500 kişiye istihdam sağlayacak.

Radikal Gazetesi
Gebze'nin İlk Alışveriş Merkezini Doğuş İnşa Ediyor

STRONG>Gebze'nin ilk ve tek alışveriş merkezi, 185 milyon dolarlık yatırımla eylül ayında hizmete açılacak. Doğuş Gayrimenkul tarafından yapılan merkezde 160 mağaza olacak ve 1500 kişi çalışacak.

Gebze’nin ilk ve tek alışveriş merkezini Doğuş Grubu bünyesinde hizmet veren Doğuş Gayrimenkul inşaa ediyor. Eylül ayında hizmete girecek olan Gebze Center, 185 milyon dolara mal olacak ve 1500 kişiye istihdam sağlayacak. Bölgeye ‘yeni bir yaşam merkezi’ kazandırma hedefi ile yola çıktıklarını söyleyen Doğuş Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Tunç Merey, “Yaptığımız yatırım, gece nüfusunun 600 bin, gündüz nüfusunun yaklaşık 1.5-2 milyon kişiye ulaştığı bölgede önemli bir boşluğu dolduracak. Yıllık 7 milyon ziyaretçi hedefliyoruz” dedi.

Otel de inşa ediyor

Ziyaretçi hedefini çok kolay tutturacaklarını belirten Merey, “TÜBİTAK, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Tekno Park, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Park, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Deri ve Endüstri Bölgesi  bulunuyor. Buralarda çalışanları merkeze çekmeyi hedefliyoruz. Zaten Kurtköy’den Gebze’ye kadar olan bölgedeki tek alışveriş merkezi biz olacağız” diye konuştu. Gebze’de başka yatırımlarının olduğunu da ifade eden Merey, 200 yatak kapasiteli iş otellerinin bunlardan biri olduğunu anlattı. 

Hayat verecek

Tunç Merey, Gebze Center hakkında şu bilgileri verdi: “Merkezde Hayat Var sloganıyla bölgeye yeni bir soluk getirmeyi planlıyoruz. Alışveriş merkezimiz Gebze’nin buluşma noktası olacak. 140 bin metrekare inşaat alanına ve 55 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Gebze Center’da 160 mağaza bulunacak. Gebze ve civarına hem ekonomik hem de sosyal açıdan değer katacak olan projemiz 1500 kişiye iş sağlayacak. Eylül ayında açılacak olan merkezin yüzde 12’lik bölümünü go-kart, buz pisti, sinema, bowling ve çocuk oyun alanına ayırdık. Yaklaşık 6 bin 200 metrekarelik eğlence alanıyla bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek olan Gebze Center’da ziyaretçilerin vakitlerini dolu dolu geçirmelerini sağlamayı hedefliyoruz.”

Kiralamalar başladı

Gebze Center’ın kiralamasını yapan Jones Lang Lasalle’ın Türkiye Başkanı Avi Alkaş da, “Merkezde kiralama oranı yüzde 50’ye ulaştı. Gebze Center’da hipermarket olarak Tesco-Kipa, yapı market olarak Koçtaş, elektromarket alanında da TeknoSA ile anlaştık” diye  konuştu. Avi Alkaş, “Bunun dışında alışveriş merkezimizde tekstilden mobilyaya 160 mağaza olacak” açıklamasında bulundu.

100 milyon dolarlık daha yatırım var

Elinde ciddi bir arsa stoğu bulunan Doğuş Gayrimenkul’ün halen 14 proje üzerinde çalıştığını belirten Doğuş Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Tunç Merey, “Bunların bir çoğu uzun vadeli yatırımlar olarak elimize bulunuyor. Fakat şu anda devam eden dört yatırımımız var” dedi. Bunlardan birinin Gebze’de 200 odalı iş oteli olduğunu ifade eden Merey, “Maslak ve Ayazağa’da ofis projemiz var. Bu üç proje arsa bedelleri hariç aşağı yukarı 100 milyon dolara mal olacak” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gebzenin-ilk-alisveris-merkezini-dogus-insa-ediyor_77265.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!