Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gecekondudan Arınan Altındağ, Rekreasyon Alanlarıyla Süsleniyor

Altındağ Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bir yandan gecekonduların yerine modern konutlar yaparken, bir yandan da rekreasyon alanların sayısını artırıyor. Son olarak 48 bin metrekarelik alana sahip Alemdağ Parkı ve Rekreasyon Alanı, Altındağlıların hizmetine sunuldu.

Zaman Gazetesi
1 Gecekondudan Arınan Altındağ, Rekreasyon Alanlarıyla Süsleniyor

Altındağ Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bir yandan gecekonduların yerine modern konutlar yaparken, bir yandan da rekreasyon alanların sayısını artırıyor. Son olarak 48 bin metrekarelik alana sahip Alemdağ Parkı ve Rekreasyon Alanı, Altındağlıların hizmetine sunuldu.

Alemdağ Parkı ve Rekreasyon Alanı'nın açılışında konuşan Başkan Veysel Tiryaki, Ankara'nın her gün büyüyen, güzelleşen ve gelişen bir kent olduğuna dikkat çekerek, "Ankara'nın başkenti konumundaki Altındağ da bu olumlu değişime katkıda bulunan en önemli merkezlerden biri." dedi.

Üç yıl içinde 10 binden fazla gecekondunun kavgasız ve problemsiz biçimde sahipleriyle birlikte yıkıldığını hatırlatan Tiryaki, "Çünkü insanlar, gecekonduda çocuk yetiştirilemeyeceğini anladılar. Çok uzun zaman gecekonduda yaşayan, kısıtlı imkânlarla hayatını idame ettirmeye çalışan; umutlarını denk ederek büyükşehre gelen ancak umduklarını bulamayan insanlarımız; belediyemize güvendiler, bizimle işbirliği yaptılar." şeklinde konuştu.

Alemdağ Parkı ve Rekreasyon Alanı'nın göreve geldikleri günden beri üzerinde çalıştıkları büyük prestij parkları projesinin bir parçası olduğunu söyleyen Başkan Veysel Tiryaki, "Burayı; içinde çocuk parkları, trafik eğitim alanı, hanımlar için eğitim ve kültür merkezi, düğün salonu; Avrupa standartlarında bir kapalı pazaryeri olan 48 bin metrekarelik muazzam bir tesis haline dönüştürmek için çaba sarf ettik. Şimdi de bu tesise sağlık birimi kazandırmak üzere Ankara Üniversitesi ile görüşüyoruz. Eğer bir pürüz çıkmazsa bir sağlık kompleksi açacağız. Böylece Alemdağ Mahallesi'nin bir ihtiyacına daha cevap vermiş olacağız." açıklamasında bulundu.

AK Parti Manisa Milletvekili ve 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç da daha önce Altındağ Belediyesi tarafından hizmete sunulan bazı tesislerin açılına katıldığını hatırlatarak, Altındağ'da yapılan çalışmaların Ankaralılar tarafından takdirle karşılandığını kaydetti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, 48 bin metrekarelik alana sahip Alemdağ Parkı ve Rekreasyon Alanı'nın açılışını yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gecekondudan-arinan-altindag-rekreasyon-alanlariyla-susleniyor_64467.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Hem de bu işleri personel sayısını 5 kat azaltarak yapan sevgili dönem arkadaşıma bu memleket adına teşekkür ediyorum. Hizmetlerin devamını diler, saygılarımı iletirim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!