Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Geciken Yasa, Yenilenebilir Enerjide Yatırımı Zorlaştırıyor

Polat Holding ve Fransız enerji şirketi EDF'in yenilenebilir enerji biriminin eşit ortaklığı Polat Enerji'nin Genel Müdürü Zeki Aybar Eriş, 1 Aralık'ta yürürlüğe girmesi öngörülen, elektrik fiyatının saatlik belirlenmesine yönelik uygulama ve geciken yenilenebilir enerji yasasının yatırım ve finansman imkanlarını önemli ölçüde sınırladığını

Sabah Gazetesi
Geciken Yasa, Yenilenebilir Enerjide Yatırımı Zorlaştırıyor

Polat Holding ve Fransız enerji şirketi EDF'in yenilenebilir enerji biriminin eşit ortaklığı Polat Enerji'nin Genel Müdürü Zeki Aybar Eriş, 1 Aralık'ta yürürlüğe girmesi öngörülen, elektrik fiyatının saatlik belirlenmesine yönelik uygulama ve geciken yenilenebilir enerji yasasının yatırım ve finansman imkanlarını önemli ölçüde sınırladığını söyledi.

Eriş, "Yenilenebilir enerji yasası gecikince rüzgar santrallerinin 1 Aralık itibariyle üretimlerini 24 saat önce bildirme yükümlülüğü olacak. Rüzgar santralleri diğer santrallerle aynı uygulamaya tabi tutulacak ve uymadıkları kısmı için ceza alacak" dedi. Bu uygulamanın rüzgar ya da nehir tipi hidroelektrik santrali kuran ya da kurmak isteyen yatırımcıları zorda bıraktığına dikkat çeken Eriş, "Bu koşulda zaten destek mekanizmasını geciktirirseniz hiçbir finans kuruluşu kredi vermez" dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/geciken-yasa-yenilenebilir-enerjide-yatirimi-zorlastiriyor_74085.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!