Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Geleceğe Bir Damla Sakla”

Soyak, 2007 yılında İzmir’de başlattığı 'Geleceğe Bir Damla Sakla' projesinin 2008 yılı İstanbul çalışmalarını başlattı. 2008 eğitim yılı ilk döneminin başlamasıyla İstanbul’da yapılan çalışmalar sonucunda, Disk Anadolu Tekstil Meslek Lisesi, Hacı Hatice Bayraktar Lisesi, Kartal Yakacık Lisesi ve Burak Bora Anadolu Lisesi’nin, su tüketim kanalları

yapi.com.tr
“Geleceğe Bir Damla Sakla”

Soyak, 2007 yılında İzmir’de başlattığı 'Geleceğe Bir Damla Sakla' projesinin 2008 yılı İstanbul çalışmalarını başlattı. 2008 eğitim yılı ilk döneminin başlamasıyla İstanbul’da yapılan çalışmalar sonucunda, Disk Anadolu Tekstil Meslek Lisesi, Hacı Hatice Bayraktar Lisesi, Kartal Yakacık Lisesi ve Burak Bora Anadolu Lisesi’nin, su tüketim kanalları yenilendi. Böylelikle İstanbul’da bugüne kadar 8 okulda yenileme çalışmaları tamamlanmış oldu.

Tanıtım toplantılarında konuşan Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, “Soyak olarak, sosyal sorumluluk çalışmalarında temel aldığımız en önemli unsur sürdürülebilirlik. Toplumsal Sorumluluk politikamız gereği, sürdürülebilir yaşam kalitesi bilincini yükseltmek amacıyla sosyal, çevresel, toplumsal ortam ve şartların oluşmasına yönelik katmadeğer sağlamayı hedefliyoruz. Bu noktadan yola çıkarak, sosyal sorumluluk projemize, öncelikli olarak gerçekleştirdiğimiz konut projelerimizin yakın çevresinden başlıyor, yaptığımız çalışmalarla yine liderlik anlayışımız gereği diğer kurumlara da örnek teşkil etmesi amacıyla hareket ediyoruz. Geçtiğimiz yıl İzmir’de başlattığımız “Geleceğe Bir Damla Sakla” projemiz ile su tasarrufu konusunda uygulama gerçekleştirdiğimiz okullarda büyük yol kat ettik. İzmir’de projemizi gerçekleştirdiğimiz 15 okulda yapılan çalışmalar sayesinde ilk 6 aylık verilere göre 670 ton su tasarrufu sağlamış bulunuyoruz” dedi.

2008 yılı sonuna kadar İstanbul’da belirlenen 18 okuldaki yenileme çalışmalarını bitirmeyi hedeflediklerini belirten Çelenk,  “Ölçümlemelerimize İstanbul’da, tasarruf sağlayıcı sensörlü batarya ve pisuarlar ile, yenileme yapacağımız 18 okulu da katarak devam edeceğiz. Önümüzdeki sene İstanbul ve İzmir’de toplam 33 okulda yapılmış olan su tasarruf miktarını görebileceğiz.” dedi.

Soyak olarak, genç nesillerin su tasarrufu bilincini yaygınlaştıran elçiler olarak yetişmesine katkıda bulunmanın ve okullardan başlayarak geniş kitleleri su tasarrufuna teşvik etmenin en önemli hedeflerinden biri olduğunu sözlerine ekleyen Çelenk, “Geçen sene 108 kişinin 20 bin adamsaat çaba harcayarak emek verdiği ve 15 okulda 2500 adet malzeme değişimi gerçekleştirilen projemizde, su tasarrufu bilincini yaygınlaştırmak amacıyla 12.500 İzmirli aileye ulaştık. Hedefimiz proje kapsamında toplamda yüzde 30 oranında su tasarrufuna katkı sağlamak. 2008 yılı sonuna kadar İstanbul’da belirlediğimiz 18 okulda da su tasarrufu konusundaki düzenlemeleri tamamlayarak, bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi. 

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/gelecege-bir-damla-sakla-_63806.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!