Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Geleceğin İş Makinaları'na Yatırım Yapan Kazanacak

2010 yılı sonunda yüzde 60 büyüme öngördükleri iş makinaları sektöründe SİF JCB İş Makinaları’nın yüzde 120 büyüme sergileyeceğini belirten Genel Müdür Cüneyt Divriş, “Yeni JCB kazıyıcı-yükleyicilere yatırım yapacaklar, kısa sürede bu yatırımlarını amorte edip, önümüzdeki dönemde büyük paralar kazanacaklar” dedi.

yapi.com.tr
'Geleceğin İş Makinaları'na Yatırım Yapan Kazanacak

Pazar taleplerindeki değişiklikleri en iyi şekilde karşılamak amacıyla ürün hattını her geçen gün genişleten SİF JCB İş Makinaları, Türkiye pazarına sunduğu JCB 3CXeco ve JCB 4CXeco kazıcı-yükleyici modellerini 12 Ekim Salı günü Çekmeköy dere ıslah şantiyesi yanında düzenlediği lansmanla sektöre tanıttı. Daha önceki modellerle karşılaştırıldığında yüzde 16’ya varan oranda daha az yakıt tüketimi özelliğine sahip oldukları belirtilen yeni kazıcı-yükleyicileri yılda ortalama 2000 saat kullanan müşterilerin, yaklaşık 1350 litre, yani 4.000 TL’lik yakıttan tasarruf edecekleri vurgulandı. Deneme sürüşleri ile birlikte yeni iş makinalarının yüksek performansı da gözler önüne serildi.

Türkiye’deki pazar değişikliklerine paralel olarak son teknolojiye sahip yeni ürünleri getirdiklerini ve sektöre yeni bir ivme kazandırdıklarını belirten SİF JCB İş Makinaları Genel Müdürü Cüneyt Divriş sözlerine şöyle devam etti:

“Piyasaya sürdüğümüz bu iki yenilikçi makina ile en etkin yakıt kullanımına sahip kazıcı-yükleyicileri Türkiye pazarına sunmuş bulunuyoruz. Daha önceki modeller ile karşılaştırıldığında, yüzde 16’ya varan oranda daha az yakıt tüketimi özelliğine sahip yeni JCB kazıyıcı-yükleyicilere yatırım yapacaklar, kısa sürede bu yatırımlarını amorte edip, önümüzdeki dönemde büyük paralar kazanacaklar. JCB’nin kendini aşan inovatif özelliklere sahip yeni kazıyıcı-yükleyici modelleri sektöre yeni bir ivme kazandıracak. Piyasanın mevcut durumunu bizim için fırsat haline getirmiş bulunuyoruz. 2010 yılı sonunda iş makinaları sektörü yüzde 60 büyüme gösterirken, SİF JCB İş Makinaları yüzde 120 büyüme sergileyecek”.

Türkiye çağdaş uygarlık seviyesi hedefine ulaşma yolunda bayındırlık alanında kat edeceği daha çok yol olduğunu vurgulayan Divriş, “Ülkemizde daha yapılacak binlerce kilometre karayolu ve demiryolu, limanlar, boru hatları ve enerji santralleri var. Birçok alanda yatırım ihtiyacı sözkonusu. İnşaat alanında bir doygunluğu önümüzdeki 20 – 30 yıl boyunca öngöremiyorum. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda iş makinaları sektörü hızla büyümeye devam ederken, yatırımcıya iyi paralar kazandıracağını öngörmekteyiz” dedi.

Türkiye, Avrupa’nın 5’inci büyük pazarı

Türkiye’deki pazarın değerlendirmesini yapan Divriş, “Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Almanya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerde iş makinası parkı (7 yaş sınır alınarak) ortalama 350 bin adet mertebesindeyken, Türkiye’de bu rakam henüz 50 binler seviyesinde“ diye sözlerine ekledi. Bugün Türkiye pazarının iş makinaları alanında dünyanın 12., Avrupa’nın ise 5. büyük pazarı olduğunu belirten Divriş, JCB ile ortaklıklarının başladığı 1974 yılından bu yana yaklaşık 10 bin adet makina sattıklarını söyledi. Divriş, SİF JCB İş Makinaları olarak, Türkiye’de bir senede 1000 adetlik satış rakamını aşan ilk firma olduklarını da sözlerine ekledi.Yeni JCB 3CX ve ve 4CX kazıcı-yükleyiciler hem ekonomik, hem de ekolojik

JCB’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve ilk olarak Bauma Fuarı’nda lansmanını yaptığı yeni 3CX ve 4 CX model kazıcı-yükleyiciler, üç pompalı hidrolik sistem, tork konvertör kilit sistemi  ve sayısız iyileştirme sayesinde daha düşük işletme maliyetleri sunuyor. Müşteriye sunulan katma değerler arasında maliyet, kalite ve güvenilirlik, kullanım kolaylığı, operatör ortamı, performans, ikinci el değeri gibi unsurlar da yer alıyor. Hem ekonomik, hem de ekolojik olmasından dolayı eco ibaresi taşıyan yeni modellerdeki 3 farklı sistem (ecoDIG, ecoROAD ve ecoLOAD), yeni fren sistemi ile birleştiğinde ekstra yüzde 16 yakıt tasarrufu sağlanmış oluyor.

Yaklaşık 50 milyon TL’lik yatırım

JCB, arka tarafında bir ekskavatör kolu ile ön kısmında kova olan ikonik kazıcı-yükleyicilerinin yeni nesline 47,2 milyon TL’lik yatırım yaptı. Birçok modelinde olduğu gibi, yeni kazıcı-yükleyicilerinde de kalitesine güvendiği Türk komponentleri kullanan JCB, Türk ekonomisine de katkı sağlamaya devam ediyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/gelecegin-is-makinalarina-yatirim-yapan-kazanacak_83192.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!