Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Genç, AKP’yi Soruşturuyor

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AKP’li eski Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün dönemine ilişkin inceleme başlattı. Genç, geçen 5 yıllık döneme ilişkin incelemelerde başta hizmet alımları olmak üzere eğitim ve sosyal yardım adı altında belediyenin zarara uğratıldığını belirterek, “Belediyenin 120 milyon lira borcu var. İncelemeleri ay

Cumhuriyet Gazetesi
Genç, AKP’yi Soruşturuyor

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AKP’li eski Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün dönemine ilişkin inceleme başlattı. Genç, geçen 5 yıllık döneme ilişkin incelemelerde başta hizmet alımları olmak üzere eğitim ve sosyal yardım adı altında belediyenin zarara uğratıldığını belirterek, “Belediyenin 120 milyon lira borcu var. İncelemeleri ay sonunda tamamlayarak sorumlular hakkında yargıya başvuracağız” dedi.

3 Nisan’da resmen göreve başlayan CHP’li Şükrü Genç, ilk iş olarak geçmişe dönük envanter çalışması başlattıklarını; personelden ihalelere, taşınmazlardan inşaat ruhsatlarına kadar her faaliyeti incelediklerini kaydetti.

‘Bursların yüzde 80’i yalan’

Genç, “İlk tespitlerimiz, belediyenin net borcunun 120 milyon lira civarında olduğunu ortaya koydu. Vade ve faizleriyle birlikte bu borç 140 milyon liraya kadar çıkıyor. En büyük sorunlarla hizmet alımlarında ve ihalelerde karşılaştık. Bunun dışında yoksullara yemek ve erzak yardımı dağıtımında da ciddi problemler var. Dağıtımı yapıldığı söylenen miktarla, dağıtılan miktar arasında büyük farklar var. 8-10 kişilik gösterilen hanelerde 15 yıldır 2-3 kişinin yaşadığı ortaya çıktı. Eğitim yardımlarının yüzde 80’i yalan. Sarıyer’le hiç alakası olmayan, öğrenci olmayanlara burs verilmiş. Yüksek ücretlerle çok sayıda araç kiralandığını belirledik ve göreve gelişimizin hemen ardından kiralama sözleşmesini iptal ettik. Tüm inşaatları durdurduk, kaçakları tespit ediyoruz. Bunun dışında ruhsat verilenlerin de ruhsatları inceleniyor” diye konuştu.

Genç, CHP’li belediyelerin açıklarını yakalamak için hızlı bir kampanya başlatıldığını da belirterek, Sarıyer’de kontrol ekiplerinin dolaşmaya başladığını söyledi.

Genç, Sarıyerlilerin beklentisi olan Devlet Hastanesi için çalışmaların hızlandırıldığını da belirterek, hastanenin Çayırbaşı’ndaki kibrit fabrikasının bulunduğu alana inşa edileceğini söyledi. Genç ayrıca, Sarıyer’deki vakıf arazilerinin Hazine’ye devri içinde protokol çalışmalarının başlatıldığını, tapu sorununun çözümü için önemli gelişmeler olmasını beklediklerini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/genc-akpyi-sorusturuyor_69155.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!