Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç İnönü’yü Bulunduğu Yerde İstiyor

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yeni stadın bulunduğu yerde yeniden yükselmesini istediğini söyledi, "Beşiktaş olmadan BJK olmuyor. Dolayısı ile Beşiktaş’ı Beşiktaş’tan ayırmamak için şartları sonuna kadar zorlamak lazım" diye konuştu

yapi.com.tr
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç İnönü’yü Bulunduğu Yerde İstiyor

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Beşiktaşlıların yüreğine su serpti, FİYAPI İnönü Stadı'nın bulunduğu yerde yeniden yapılması gerektiğini ifade etti. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Kılıç, "Beşiktaş bir şehir değil, semt takımı. İsmiyle müsemma bir takım. Yani Beşiktaş olmadan BJK olmuyor.  Dolayısı ile Beşiktaş’ı Beşiktaş’tan ayırmamak için şartları sonuna kadar zorlamak lazım. Beşiktaşlı olmasam da bu konuda Beşiktaşlılar gibi düşünüyorum. Türkiye’de bu sene 18 stadyum inşaatına başlamayı hedefliyoruz.  Tabi arzu ederiz ki Beşiktaş stadyumu da bizim eserimiz olsun. Kim istemez eserleriyle anılmayı. Sayın Başbakanımızdan aldığımız güç ve enerjiyle bu büyük adımları atıyoruz. Sayın Başbakanımızın da Beşiktaş Stadyumu'nu Beşiktaş’ta çözme yönünde farklı bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın yeni statla ilgili düşüncelerinin önemsenmesi gerektiğini de dile getiren Bakan Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Teknoloji gelişti’

"Elbette nihai kararı kurul verecektir. Ancak inşaat teknolojisi de çok gelişti. Seslendirilen kaygıları bertaraf ederek akılcı çözümler üretmek mümkün. Mümkün olanı imkânsız kılmamak gerekir. Gayrimenkul Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın... Proje bizim onayımızı doğal olarak ve zorunlu olarak alacak. Kimsenin kaygılanmasına gerek yok. Ne tarih, ne de kültürel miras hiçbirine en ufak bir zarar gelmeden üretebilecek çözümler mutlaka vardır.  Ayrıca bazı proje detaylarından vazgeçilmesi de kaçınılmaz olarak gerekli olacaktır. Ortak aklın eseri de, herkesin katılacağı bir çözümle Beşiktaş Stadyumu'nun bulunduğu yerde yeniden inşası şahsen benim arzumdur."

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/genclik-ve-spor-bakani-kilic-inonuyu-bulundugu-yerde-istiyor_90389.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!