Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

GF Hakan Plastik, Sektör Yayınları Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

Sektördeki daralmaya rağmen 2018 yılında %14’ün üzerinde büyüme kaydeden GF Hakan Plastik 2019 yılı için yaklaşık %15 büyüme hedefliyor.

yapi.com.tr
GF Hakan Plastik, Sektör Yayınları Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler ve Pazarlama Müdürü Candan Mumcuoğlu'nun evsahipliğinde 25 Aralık 2018 Salı günü Teknoloji ve Eğitim Merkezi'nde düzenlenen buluşma 2018 yılının genel bir değerlendirmesiyle başladı.

2018 yılının özellikle yılın ikinci yarısında kurlardaki yükseliş ve dalgalanmanın tüm sektörleri etkilediğini, ancak inşaat malzemeleri sektörünün hem maliyetlerin yükselmesi hem de finansal sıkıntıların daha derinden yaşanması sebebi ile diğer sektörlere oranlara daha fazla etkilendiğini belirten Batuhan Besler; “Bu etkiyi 2018’in inşaat büyüme rakamlarında da açık şekilde görüyoruz. Uzun bir aradan sonra sektör negatif büyüme verdi. 2018 yılını eksi %1-%1,5 seviyesinde bitireceğini ön görüyoruz. 2019 yılında da inşaat pazarında negatif büyüme devam edecek gibi görünüyor. Bu zorlu dönemde ihracat, Türkiye ekonomisinin otomotiv ve tekstilden sonra üçüncü büyük sektörü olan inşaat için de nefes aldıran kanal oldu” dedi.

2017 buluşmasında, 2018 yılında yüzde 10 büyüme hedeflediklerini hatırlatan Besler, böyle zor bir dönemde hedeflerinin üzerinde bir grafik sergileyerek yüzde 14’ün üzerinde bir büyüme gerçekleştirdiklerini kaydederek konuşmasına şöyle devam etti: “Kurulduğumuz günden bu yana kendimizi plastik boruda “kalite ve güven” ile bir araya koyuyoruz. Türkiye’de 50 yılı aşkın geçmişimizde, dünyada ise GF olarak 200 yıllık geçmişimiz ile kullanıcılarımız için yaşam konforunu artıran yenilikçi ürünler sunmayı kendimize ilke edindik. Plastik boru sektöründe üstyapı ve altyapı alanlarında sunmuş olduğumuz ürün ve hizmetlerimizle, geniş bayi ağımızla her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru, en hızlı ve en kolay şekilde ulaşabilmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ettik. Bu süreçte ülkemizin yaşamış olduğu en sıkıntılı dönemlerde bile, yatırımlarımızı, araştırmalarımızı, üretimimizi ve ürün tedariğimizi ara vermeden sürdürmeyi de bir görev bildik. Bu vesile ile karşılıklı güven ve bağlılık duygusu içinde her zaman bizimle birlikte olan, destekleyen iş ortaklarımıza ve kullanıcılarımıza da teşekkürlerimizi sunmak istiyorum”.

İhracat en önemli konu başlığı
Batuhan Besler şöyle devam etti: “2018 yılı boyunca 9 fuara katılım gerçekleştirdik. Fuar katılımlarının ihracat pazarlarımızda bize yeni fırsatlar açtığını düşünüyoruz.  2018 yılında ihracatta bir önceki yıla göre büyüme kaydettik.  Halen tam olarak istediğimiz seviyeye gelemesek de önemli gelişmeler sağladık. 2019’da da bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. İhracat 2019 içinde de en önemli konu başlığımız olacak.  Hem GF satış şirketleri üzerinden yaptığımız ihracatı hem de doğrudan ihracatımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Yurtiçi pazarda ise mevcut iş ortaklarımız ile işimizi geliştireceğiz.  Hem bizim için hem de iş ortaklarımız için finansal istikrar en yakından takip edeceğimiz konu olacak.”Tüm çalışmaların merkezinde "insan" var
2018 yılı içerisinde şirket bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Batuhan Besler, yapılan tüm çalışmaların merkezine “insan”ı koyduklarını ifade etti. Gerek iş yerinde, gerek iş ilişkilerinde gerekse kullanıcı noktasında her zaman insanın önemine dikkat ettiklerini söyledi.

Üzerinde önemle durduğumuz bir diğer konu İş Sağlığı ve Güvenliği; ISG Haftası boyunca bir dizi etkinlik düzenlendik ve bu konudaki farkındalığımızı artırmaya çalıştık. İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin yanı sıra çalışanlar arasında konunun önemine birebir dahil olarak kavramaları açısından çeşitli etkinlikler, toplantılar, acil durum tatbikatları ve yarışmalar yaptık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İSG’nin önemini vurgulayabilmek için çalışanlarımızın çocukları arasında ISG konulu video yarışması düzenlendik ve dereceye giren çocuklarımızı ödüllendirdik.

2019 için yeni planlar
Batuhan Besler, konuşmasının sonunda 2019 yılına yönelik çalışmalarına değindi: “Ürün gamı ile ilgili çalışmalarımız da kesintisiz devam ediyor.  Büyük ve hızlı kentleşme nedeni ile giderek üzerinde hassasiyetle durulmaya başlayan gürültü kirliliği, konutlardan okullara, otellerden ofislere her alanda kişileri fiziksel ve ruhsal yönde olumsuz etkileyen toplumsal bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Yapılarda, toplumun ve bireyin yaşam kalitesini artıracak ses yalıtımı sağlayan ürünlerin kullanımı bu nedenle daha da önem kazanıyor. GF Hakan Plastik’in tescilli ürünü ve Türkiye’nin ilk sessiz borusu SILENTA PREMIUM, mükemmel ses yalıtımı ile binalar için ideal koşulları oluşturuyor. Ancak biz bu konuyu bir adım daha ileriye götürme konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2019 yılı içinde daha detaylı olarak yeni ürünlerimizden bahsediyor olacağız.

2019 yılı kolay bir yıl olmayacak. Buna rağmen 2019 yılı için yaklaşık %15 oranında bir büyüme hedefliyoruz. İhracatta hedef ülkelerimiz Avrupa’da; İspanya, Almanya, İngiltere ve Polonya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika olacak. Çalışmalarımızı buna göre planlıyoruz. Bu nedenle yurtdışı fuar katılımlarımız devam edecek. Yurt içinde bu yıl ilk kez SODEX Fuarı’nda yerimizi alacağız. 2018 yılında hem GF Hakan Plastik Eğitim ve Teknoloji Merkezi’nde hem de yurtiçi ve ihracat bölgelerinde yaptığımız eğitimlerle 1.200 kişiye ulaştık".

Toplantının ardından firma yetkilileri tarafından verilen eğitimle katılımcılar GF Hakan Plastik ürünleriyle tasarım yaptılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gf-hakan-plastik-sektor-yayinlari-temsilcileri-ile-bir-araya-geldi_169519.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!