Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Git Gel Konya Altı Saat Dönemi Bitti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gece yarısı vakti Ankara - Konya Hızlı Tren Hattı’nı inceledi. Hızlı tren hattında 30 Ekim’den sonra test sürüşlerine başlanacağını belirten Bakan Yıldırım, “Sayın Başbakan 17 Aralık’ta konya’da düzenlenecek olan Şeb-i Arus törenlerine arzu ederlerse hızlı tren hattı ile gidebilir. Git-gel Konya altı saat

Hürriyet Gazetesi
Git Gel Konya Altı Saat Dönemi Bitti

STRONG>Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gece yarısı vakti Ankara - Konya Hızlı Tren Hattı’nı inceledi. Hızlı tren hattında 30 Ekim’den sonra test sürüşlerine başlanacağını belirten Bakan Yıldırım, “Sayın Başbakan 17 Aralık’ta konya’da düzenlenecek olan Şeb-i Arus törenlerine arzu ederlerse hızlı tren hattı ile gidebilir. Git-gel Konya altı saat derlerdi. Şimdi o devir bitti, artık 1 saat 15 dakika git, 1 saat 15 dakika gel. Artık o laf da bir nostalji olarak kalacak” dedi.

Beraberinde AKP Konya Milletvekilleri ile bakanlık bürokratları olduğu halde Ankara - Konya Hızlı Tren hattının 100’üncü kilometresinde incelemeler yapan Bakan Yıldırım, hattın uzunluğunun 212 kilometre olduğunu, çift hat olması itibarıyla toplamının 424 kilometre olduğunu söyledi. Başbakanın 17 Aralık’ta Konya’da düzenlenecek olan Şeb-i Arus törenlerine Hızlı Tren’le gidip gidemeyeceği yönündeki soruya Bakan Yıldırım, “o tarihte deneme seferlerimiz başlayacak, sayın başbakanımız arzu ederlerse gidebilir” dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Konya Hızlı Tren Hattı’nda altyapının yüzde 95’inin bittiğini, üst yapının da yarı yarıya tamamlandığını, bu işin hacminin 125 bin nüfuslu bir şehir inşa etmek anlamına geldiğini söyledi. Ankara Konya ulaşımının gidiş ve geliş olarak 2,5saate ineceğini belirten Bakan Yıldırım, “Git gel Konya altı saat derlerdi. Şimdi o devir bitti. Ankara’dan Konya’ya git gel 2,5 buçuk saat. bir saat 15 dakika git, bir saat 15 dakika gel. Gerçi bölünmüş yollarla biz bunu 4 saate indirmiştik, şimdi hızlı trenle 2,5 saate indirk. Artık o laf da bir nostalji olarak kalacak” dedi.

 

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/git-gel-konya-alti-saat-donemi-bitti_81298.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!