Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Göçmen: "Konut Talebini Doğumlardan Anlıyoruz"

Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen, insanların umudu artınca çocuk ve ev talebinin arttığını belirterek, "Bu yüzden şirketteki doğumları düzenli olarak takip ediyorum" dedi.

Takvim Gazetesi/Gülşen Cebecib>Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen, insanların umudu artınca çocuk ve ev talebinin arttığını belirterek, "Bu yüzden şirketteki doğumları düzenli olarak takip ediyorum" dedi.

Göçmen, şirketteki doğumları düzenli olarak takip ettiğini belirterek, "İnsanların umudu artınca çocuk yapma oranı ve ev alma talebi de artıyor. Bu yüzden piyasanın iyi gidip gitmediğini doğum oranlarının artışından anlıyorum. İşler ne zaman iyi gitse doğum, konut ve otomobil satın alma sayısında artış oluyor" dedi. "Faiz falan önemli değil. Önemli olan konutun taksitlerinin ödenebilir olması" diyen Göçmen, sektörle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

Ladik'te Maç Bitmedi
Ladik Çimento'yu alamadık ama daha maç bitmedi. Çalışmalarımız sürüyor. Haklı olduğumuza inanıyoruz. OYSA'da önemli olan, bu işi uzatmadan çözebilmek ama şu anda somut bir gelişme yok.

OYAK
Oyak, "Sektörde en büyüğüm" diyor ama hergün bir fabrika satıyor. Sektörde grup olarak en büyük Sabancı. Grubun cirosu 1 milyar YTL olur.

Fiyatlar Artmaz
Türkiye'de çimento fiyatı 67 dolar seviyesinde ve sanıldığı gibi fiyatlar yüksek değil. Kapasite artışları böyle giderse 2007 ve 2008'de çimento fiyatları artmaz.

Seçim Etkisi Çok Az
Seçim yıllarının çimento talebine çok etkisi yok. Sıfır demiyorum ama sıçratmıyor da. AKP'nin iktidara gelişi tezkere krizi nedeniyle çimentoda büyüme gecikti.

GSMH'nin 1 Puan Üstü
Çimento talebi, GSMH'nin 1 puan üzerinde büyüyor. Sektörde önümüzdeki 10 yılda birleşme ve satın alma anlamında çok hareket olur. Öte yandan Lafarge'ın Türkiye'den çıkacağına inanmıyorum. Yalnız şu sıralar Fransız şirketlerini yönetenlere Allah kolaylık versin.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gocmen-konut-talebini-dogumlardan-anliyoruz_49422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!