Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek de Affediliyor

Ankara Anakent Belediyesi’nin, Kasım 2010 itibarıyla Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Hazine’ye 2 milyar 698 milyon lirası vadesi geçmiş olmak üzere 3.1 milyar TL borcu var.

Cumhuriyet Gazetesi
Gökçek de Affediliyor

Hükümetin kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören Af Tasarısı’nda Melih Gökçek’in başında olduğu Ankara Anakent Belediye Başkanlığı’na da borç affı getirdiği ortaya çıktı. Ankara Anakent Belediyesi’nin, Kasım 2010 itibarıyla Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi ile beraber Hazine’ye 2 milyar 698 milyon lirası vadesi geçmiş olmak üzere 3 milyar 12 milyon lira borcu var.

Tasarının “Bazı mahalli idarelerin borç ve alacaklarının takas ve mahsubu” başlıklı 110. maddesinin ilk fıkrasında ilgili hüküm yer aldı.

Anakent Belediyesi Yasası’nın geçici 3. maddesi ise “Büyükşehir belediyeleri ve bunlara bağlı kuruluşlar ile şirketlerin; 30.6.2004 tarihi itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarına olan kamu ve özel hukuka tabi alacakları, bunların diğer kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlarına karşılık olmak üzere bu kanunun yayımını izleyen altı ay içinde mahsup edilir...” hükmünü taşıyor.

Ayrıca anakent belediyelerinin mevcut borçlarının belediyelerin kasasından değil, merkezi yönetimden belediyelere gelecekte aktarılacak ödeneklerden kesilmesi hüküm altına alınıyor.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-de-affediliyor_84120.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!