Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gökçek Kuğulu Park’a Dokundu!

Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, “Kuğulu Park’a dokunmuyorum” diyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in yaptığı kavşak ile Kuğulu Park’ı Ankaralı’dan kopardığını kaydetti

Evrensel Gazetesieyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, “Kuğulu Park’a dokunmuyorum” diyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in yaptığı kavşak ile Kuğulu Park’ı Ankaralı’dan kopardığını kaydetti.

Kuğulu Park’ta son yaşananları ve katlı kavşağın parka verdiği zararları göstermek için parkta bir basın açıklaması yapan Oruçkaptan, kavşak inşaatına engel olduğu ileri sürülen ağaçların kesildiğini ifade etti.

Melih Gökçek’in kendisini Ankara’nın efendisi gibi gördüğünü vurgulayan Oruçkaptan, “Bilim, mevzuat ve hukuktan üstün olduğunun fotoğrafını vermiştir” dedi. Ankara’nın doğru dürüst bir ulaşım planı olmadığına değinen Oruçkaptan, bunun ceremesini Ankaralılar ve Ankara’nın çektiğini vurguladı. Gökçek’in son olarak Ankara Koruma Kurulu’ndan Kuğulu Park için “Minimum derecede ihlal edilebilir” kararı çıkardığını belirten Oruçkaptan, Ankaralıları değerlerine sahip çıkmaları için bilgilendirenleri ise “provokatör olmakla suçladığını ifade etti. Oruçkaptan, Kuğulu-Cinnah ve Atatürk Bulvarı’nda katlı kavşak için hazırlanan projenin teknik olarak uygun olmadığının bilimsel tespitleri ile açılmış iptal davası devam ederken, inşaat çalışmalarının hızlandırılmasının hukuk tanımazlık olduğunu dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-kugulu-parka-dokundu_50350.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!